Günlük Tablo

1 Ekim Korona Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı

1 Ekim 2020 Perşembe Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugün tüm Türkiye’de toplam kaç adet test yapıldı ? Kaç kişi koronavirüse yakalandı ? Bugün koronavirüs nedeniyle kaç kişi öldü, kaç kişi iyileşti ? Ağır hasta sayısında son durum ne oldu ? Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca neler söyledi ? Bugün koronavirüs gündeminde yaşanan önemli haberler neler oldu ? Hepsi ve fazlası için lütfen aşağıya kaydırınız.

30 Eylül Dünkü Korona Tablosu

30 Eylül Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Dünkü Basın Açıklamasında Neler Söyledi ?

Dün yapılan Bilim Kurulu Toplantısı ardından gerçekleştirilen Basın Açıklamasında Bakan Koca neler söyledi ? Basın açıklamasının tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

1 Ekim Bugünkü Korona Tablosu

Bugünkü koronavirüs (Covid-19) tablosu az önce Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Tabloyu gören vatandaşlar ise şok oldu. Paylaşılan tabloda birçok yeni başlık altında sayılara yer verildi.

Türkiye ve Dünya’da Son 24 Saatte Neler Yaşandı ?

ATV ekranlarında yayınlanan Esra Erol’un sunduğu programda 4 aylık bebeğinin babasının komşusu olduğu anlaşılması üzerine, attığı sevinç çığlıklarıyla bir anda Türkiye’nin gündemine oturan ve kadın sığınma evine yerleştirilen Esra K.’nın Covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Yaşanan gelişme üzerine Esra Erol ve tv ekibi panik oldu.

İngiltere, Türkiye ve Polonya’yı seyahat koridoru listesinden çıkararak yeniden “karantina uygulanacak ülkeler” arasına ekledi. İngiltere Ulaştırma Bakanı Shapps, Türkiye ve Polonya’dan İngiltere’ye gelen yolculara 3 Ekim Cumartesi yerel saatle 04:00’den itibaren 14 günlük karantina şartı getirildiğini duyurdu.

İsveç merkezli giyim şirketi H&M, koronavirüs salgınıyla beraber müşterilerin online alışverişe talebinin artması nedeniyle yüzlerce mağazasını kapatacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Süperlig ve alt lig maçlarının seyircisiz oynanmasıyla ilgili olarak : “Maçların seyircili oynanması bu hafta gündemimizde olmadı. Özellikle salgının şu döneminde seyircili oynanmaması şeklinde daha önce önerimiz olmuştu. Önümüzdeki haftalarda salgının seyrine göre localardan başlamak üzere gündeme alabiliriz.” şeklinde konuştu.

Çin’de üretilen CoronaVac isimli koronavirüs aşısının ilk dozunun Hacettepe Üniversitesi’nde, gönüllü sağlık çalışanlarına uygulanmasının üzerinden tam 2 hafta geçti. Yetkililer 30 gönüllünün aşılandığını, bunlardan 3’üne dün ikinci aşının yapıldığını belirterek, aradan geçen sürede ciddi bir yan etkiye rastlanmadığını söylediler.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, bugün 2 aylık mola sonrasında özel oturum ile açıldı. Daha önce koronavirüs salgını sebebiyle misafirlerin davet edilmediği oturumlara, bugün tek davetli olarak Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim davet edildi ve kardeş Azerbaycan’a destek mesajı verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu