Günlük Tablo

1 Eylül Korona Tablosu Vaka Sayısı Bugün

1 Eylül 2020 Salı Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Yeni vaka sayısı kaç oldu ? İyileşen sayısı kaç ? Koronavirüs sebebiyle Kaç kişi vefat etti ? Türkiye ve Dünya’da son dakika gelişmeleri neler ? Hepsini detaylarda bulabilirsiniz.

Dünkü Korona Tablosunda Durum Nasıldı ?

Bugünkü Korona Tablosu Açıklandı mı ?

Yeni koronavirüs tablosunun akşam 19:15 saatleri civarında Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından açıklandı.

1 Eylül Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

Türkiye ve Dünya’dan Son Dakika Haberler

ABD‘de testisinde yaşadığı ağrı nedeniyle hastaneye giden kişinin koronavirüs olduğu belirlendi. Uzmanlar, vakayı inceledikten sonra virüsün yeni bir semptomunun da testis ağrısı olabileceğini düşünmeye başladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ağustos ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8 Eylül 2020’de başlayacağını söyledi.

Kısa çalışmayı sonlandıran ve normalleşme sürecinde yeniden faaliyete başlayan işletmelere devletin desteği sürecek. Gerekli şartları sağlayan iş yerlerine Maaşı 3 bin TL olan bir çalışan için aylık 735 TL prim desteği verileceği açıklandı.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü hem ağır vaka sayısı hem de can kaybının arttığını dile getirirken, “Salgında kontrolü kaybediyor gibi duruyoruz” dedi.

Rus Sağlık Bakanı, koronavirüs aşısının Kasım-Aralık aylarında uygulanacağını duyurdu. Aşının öncelikli olarak öğretmenler ve öğrencilere uygulanması planlanıyor.

İstanbul’da koronavirüse karşı alınan tedbirler bugün itibariyle uygulamaya alındı. Kapalı mekanlarda artık sünnet düğünü nişan ve kına gecesi organizasyonları yapılamayacak, nikah ve düğünlerde ise salonlara 3’te 1 oranında ziyaretçi kabul edilebilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu