Günlük Tablo

1 Ocak 2021 Korona Tablosu Vaka Sayısı Bugün

1 Ocak 2021 Cuma Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugünkü test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayısında son durum ne oldu ? Okullar ne zaman açılacak ? Aşı koronavirüsü bitirmek için tek çare mi ? Türkiye’ye şu ana dek ne kadar aşı geldi ? Bilim Kurulu Üyeleri mutasyonla ilgili neler söyledi ? Detaylar için aşağı kaydırınız.

31 Aralık Dünkü Korona Tablosu

Dün 178 bin 217 test yapıldı. 14 bin 380 yeni vakayla beraber 2 bin 219 yeni hasta tespit edildi. 239 kişi vefat etti. 22 bin 21 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 3 bin 918’e düştü.

Sağlık Bakanı Koca Neler Paylaştı ?

Türkiye’den ve Dünya’dan Haberler

Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan: “Öğretmenlerimizin aşılanması ile beraber vaka, hasta sayısı da belli bir seviyeye inerse okulların açılmasını tekrar düşünmek gerekiyor. Bunu da yine 15 Şubat’tan sonra ikinci dönem başlayacağı zaman değerlendirmek gerekiyor.”

BioNTech’in CEO’su Uğur Şahin: “Başka aşılara onay verilene kadar bizim aşımızın tedariğinde boşluklar oluşabilir. Şu an durum çok iyi gözükmüyor. Geliştirdiğimiz aşı ilk olarak İngiltere’de tespit edilen mutasyona uğramış virüs ile mücadele edebilir. Biz, aşımızın bu mutasyona uğramış türü de nötralize edip etmeme konusunda testlerimizi sürdürüyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Aşılarda alınan bir mesafe var. Şu anda yaptığımız görüşmeler neticesinde 3 milyon aşı geldi ve bunun serisi devam edecek.”

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: “Aşıyla ilgili soru işaretleri olabilir. Fakat bu pandemiyi durduracak aşıdan başka bir silah yok.”

ABD’nin Wisconsin eyaletinde bir eczacı, 500’den fazla Moderna aşısını kasıtlı olarak imha ettiği için tutuklandı.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: “Pandemiler hep virüsün mutasyonuyla bitmiş. Belki bu sefer mutasyonla değil aşı sayesinde 2 ya da 2,5 senede biteceğini ümit ediyorum.”

Dünya Sağlık Örgütü, Pfizer/BioNTech ortak yapımı olan mRNA koronavirüs aşısını acil uygulamalarda kullanılabilecek tıbbi ürünler listesine ekledi.

1 Ocak Bugünkü Korona Tablosu

Bugün Türkiye’de 158 bin 103 yeni test yapıldı. 12 bin 203 vakayla beraber 1.908 yeni hasta tespit edildi. 212 vatandaş hayatını kaybetti. 14 bin 110 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 3 bin 891’e düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu