Günlük Tablo

10 Aralık Korona Tablosu Vaka Sayısı Bugün Kaç ?

10 Aralık 2020 Perşembe Türkiye Günlük Koronavirüs (Covid-19) Tablosu yayınlandı mı ? Bugün kaç test yapıldı ? Yeni vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayıları kaç oldu ?

9 Aralık Dünkü Korona Tablosu

Dün Türkiye genelinde 204 bin 411 test yapıldı. 31 bin 712 yeni vaka , 6 bin 213 yeni hasta tespit edildi. 217 vatandaş covid-19 nedeniyle hayata gözlerini yumdu. 5 bin 846 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 5 bin 901’e ulaştı.

9 Aralık Bilim Kurulu Toplantısı Sonrasında Yapılan Basın Açıklaması

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca dün gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Daha sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Neler Paylaştı ?

Bakan Koca konuşmasında birlik ve beraberlik çağrısında bulundu ve herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirti. Çin menşei aşının inaktif (geleneksel) tip olması nedeniyle de güvenilir olduğuna dikkat çekti.

10 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Kısa Kısa Dünya’dan Önemli Haberler

Hong Kong’da kaynağı tespit edilemeyen vakaların artması nedeniyle mevcut tedbirlere ek kısıtlamaların uygulanacağı açıklandı.

Sri Lanka’da salgın nedeniyle ölenlerin cenazelerinin zorunlu olarak yakılması uygulaması, ülkedeki Müslümanlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Merkel: “2021 yılının ilk çeyreğinde çok fazla kişiyi aşılayamayacağız, dolayısıyla salgının seyri büyük ölçüde değişmeyecek.”

Stanford Üniversitesi’nden bulaşıcı hastalıklar uzmanı Dr. Michal Tal: “Pek çok insan aşı olduktan sonra artık maske takmak zorunda kalmayacaklarını düşünüyor. Ancak bu doğru değil. Aşılanan insanlar hala bulaşıcı olabilirler ve maske takmak onlar için kritik”

İsrail, 27 Aralık’ta Pfizer aşısının toplu uygulanmasına başlayacak.

Kısa Kısa Türkiye’den Önemli Haberler

Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs vakası görülen ikametlere, ‘Bu konut koronavirüs vakaları ve temaslıları nedeniyle görüşme ve ziyarete kapalıdır’ notu asılmasına karar verdi.

Kastamonu’ya il dışından gelenler ile vücut ısıları 38 derece ve üzerinde olanların 10 gün izolasyonda tutulmalarına karar verildi. (Valilik)

Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk : “Aşı ile kızamık, çiçek hastalığı gibi birçok hastalığın üstesinden geldik. Aşı karşıtlığının bir anlamı yok.”

Trabzon’da son günlerde koronavirüs vaka sayılarında artış yaşanırken, filyasyon ekipleri, bunun en büyük nedeninin aile üyeleri, akrabalar ve komşular arasında gün, ziyaret ve taziye gibi etkinlikler olduğunu belirledi.

İzmir’in Torbalı ilçesindeki bir fabrikada, koronavirüse karşı geliştirilen aşıların taşıma ve depolanmasını sağlamak için aşı taşıma konteyneri üretildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu