Günlük Tablo

10 Ekim Corona Virüs Hasta ve Vaka Tablosu

10 Ekim Cumartesi 2020 Bugünkü Covid-19 tablosu ve vaka sayısı açıklandı mı ? Bugün kaç kişiye korona testi yapıldı ? Testlerden pozitif çıkan kaç kişi hastanede tedavi altına alındı ? Vefat ve iyileşen sayısı kaç oldu ? Ağır hasta sayısı son durum ne ? Koronavirüs gündeminde son dakika haberleri neler ? Hepsi için aşağı kaydırabilirsiniz.

9 Ekim Koronavirüs Tablosu

Dün yayınlanan tabloya göre yapılan 115.295 testten sonucu pozitif çıkanların 1.629’u hastaneye yatırılırken, 55 kişi hayatını kaybetmiş ve 1.402 kişinin ise iyileştiği açıklanmıştı.

Dün Yapılan Basın Açıklamasında Sağlık Bakanı Koca Neler Söyledi ?

” Test Sonuçlarını Dünya Sağlık Örgütüne Açıklıkla Bildiriyoruz ”

” SON 3 HAFTA İÇİNDE, SALGIN TÜM TÜRKİYE’DE GERİLEDİ. ”

” Gurur Duyacak Yerde, Gölgelemek İçin Çaba Göstermek Yanlıştır ”

” 83 Milyon, Mücadeleyi Beraberlik ve Kararlılıkla Sürdüreceğiz ”

” Türkiye Dünya’ya Örnek ”

” 11.800 Filyasyon Ekibi, Toplamda 35.400 Görevlimiz Var ”

” SALGIN, TÜM TOPLUMSAL HAYATI HASTALIĞA MARUZ BIRAKIR ”

10 Ekim Bugünkü Corona Tablosu

Bugüne ait koronavirüs tablosu az önce 19:18’de Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Bugün yapılan 113.102 test içinden koronavirüs pozitif çıkanların 1.649’u hastanede tedavi altına alındı. 56 kişi öldü. 1.391 kişi ise iyileşti.

10 Ekim Türkiye Covid-19 Hasta Tablosu

Kısa Kısa Güncel Haberler

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Japonya’da yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre Covid-19’un insan derisinde 9 saat kaldığını belirtti ve özellikle de el hijyeninin önemine dikkat çekti.

ABD Başkanı Donald Trump‘ın önceki akşam Fox News’e telefonla katıldığı yayında sık sık öksürmesi ve hatta telefonu sessize alması ülkede çok konuşuluyor. Bilindiği üzere Trump’ın geçtiğimiz günlerde koronavirüs testi pozitif çıkmış ve birkaç gün askeri hastanede tedavi görmüş ve hızlı bir şekilde taburcu edilmişti.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk yaptığı açıklamalarda, kurallara uyulmazsa ve vaka sayısının artmaya devam etmesi halinde salgının 2022’ye kadar uzayabileceğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu