Günlük Tablo

10 Ocak Bugünkü Korona Tablosu Türkiye

10 Ocak 2021 Pazar Türkiye Günlük Covid-19 Tablosu açıklandı mı ? Yeni test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayısılarında ne gibi gelişmeler var ? Kısıtlamalar etkisini göstermeye başladı mı ? Restoran ve kafeler ne zaman açılıyor ? Kedilere koronavirüs aşısı mı yapılacak ? Detaylar için aşağı kaydırınız.

9 Ocak Dünkü Korona Tablosu

Bakan Koca Neler Söyledi ?

Türkiye’den Son Dakika Gelişmeler

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: “Planlama doğru giderse, Temmuz sonunda rahatlarız. Herhangi bir sorun olmazsa kayıplar Şubat gibi azalır. Aşıların 6-7 ay koruyacağını biliyoruz. Alerjisi olanlara inaktif aşı öneriliyor. Ön verilerle ‘Acil kullanım onayı’ ile aşı yapılacak. Faz-3’ün bitmesi için en az bir yıllık süre lazım. Veriler ‘Acil kullanım onayı’ verileceğini gösteriyor. Aşıda tereddüt yaşamazsak maskesiz hayat daha erken olur.”

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanacak; Ana gündem maddesi koronavirüs ile mücadele olacak -Aşılama takvimi -Kısıtlamaların salgına yönelik etkisi -81 ildeki epidemiyolojik veriler de masada olacak.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr İsmail Balık: “Vaka sayılarındaki %60’lık azalma, kısıtlamaların kesin olarak işe yaradığını gösteriyor.”

Gazeteci C. Tolga Işık: “Hükümet kaynaklarına 15 Ocak’ta restoran, kafe, ve benzeri mekanların HES kodu şartıyla açılacağı iddiasını sordum: Şu an için böyle bir karar yok. Gevşeme için henüz erken dediler.”

Dünya’dan En Sıcak Haberler

Çin Sağlık Komisyonu: “Dünya Sağlık Örgütü’nün, koronavirüs kökenini netleştirmesini umuyoruz.”

Japonya, Brezilya’dan gelen 4 yolcuda koronavirüs’ün daha önce görülmeyen farklı bir varyantının tespit edildiğini açıkladı.

BioNTech veteriner birimi EvviVax ve ABD merkezli Applied DNA Sciences, kediler için aşı geliştiriyor. Bu sayede kedilere koronavirüs bulaşması engellenecek.

2020 yılının Ocak-Mayıs ayları arasında Covid-19 hastalığı nedeniyle tedavi gören kişilerin %76’sı hastalığın semptomlarından 6 ay sonra dahi tamamen kurtulamadı.

Avusturya, yeniden yüz yüze eğitime başlamadan önce 5 milyon koronavirüs testi yapacak. Küçük çocuklar, ebeveynleri tarafından evde test edilirken, daha büyük yaştaki öğrenciler okullarda test uygulayabilecekler.

Dünya Sağlık Örgütü, Ocak ayının sonuna kadar Sputnik-V ve Çin’in ürettiği aşıların verilerini açıklayacak.

10 Ocak Bugünkü Koronavirüs Tablosu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu