Günlük Tablo

11 Ocak 2021 Bugünkü Korona Virüs Tablosu

11 Ocak 2021 Pazartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayılarında son durum ne oldu ? Koronavirüsün 3. dalgası mı geliyor ? Türkiye’de aşılama ne zaman başlıyor ? Çin aşısı güvenilir mi ? Koronavirüs her yıl tekrar mı ortaya çıkacak ? Detaylar için aşağı kaydırınız.

10 Ocak Dünkü Korona Tablosu

Bakan Koca Sosyal Medya Paylaşımlarında Neler Söyledi ?

Türkiye’den Haberler

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Akın: “En azından 60 yaş üstüne ikinci doz aşı yapılana kadar kapanma uygulamasının bu şekliyle devam etmesi önemli”

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: “Mutasyon nedeniyle yeni bir 3. dalga bekleniyor. Bu bakımdan hazırlıklı olunması lazım.”

İçişleri Bakanlığı: “4-11 Ocak’taki sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan 35 bin 544 kişi hakkında adli/idari işlem yapıldı.”

TÜBİTAK bünyesinde geliştirilmekte olan 7 aşıdan 3’ünün hayvan deneyleri tamamlandı.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz (Çin Aşısı Etkili Olur Mu?): “Son derece detaylı çalışmalar yapıldı. Aşılar beklediğimizden daha etkili oldu. Kesinlikle güvenilir. Çin aşısının daha kolay bulunabilir olması da büyük avantaj.”

Prof. Dr. Kemalettin Aydın: “Aşılama, ortalama 14 Ocak’ta başlar ve yaklaşık 4 hafta sonra da ikinci doz uygulaması gerçekleşir.”

Dünya’dan Haberler

İngiltere, Covax çerçevesinde, yoksul ülkelere 1 milyar dozluk aşı tedariği için kullanılmak üzere 818 Milyon Euro’luk yardım paketini onayladı.

Endonezya Çin’in CoronaVac aşısı için acil kullanım onayı verdiğini duyurdu. Aşının etkinliği ise yüzde 65.3 olarak açıklandı.

Çin, yengeçlere nükleik asit testi uygulamaya başladı.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da karantina karşıtı protesto yapıldı. Danimarkalılar “Yeterince şey yaşadık, insanlar için özgürlük” sloganları attı. İlk belirlemelere göre 12 kişi tutuklandı.

Birleşik Krallık’ın en önemli bilim insanlarından Virolog Deenan Pillay: “Covid-19 gidici değil, kalıcı. Muhtemelen her yıl takviye aşıya ihtiyaç duyacağız.”

11 Ocak Bugünkü Korona Tablosu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu