Günlük Tablo

12 Aralık Bugünkü Korona Tablosu Vaka Sayısı Kaç ?

12 Aralık 2020 Cumartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugün yurtta toplam kaç kişiye test yapıldı ? Testler sonucunda kaç yeni vaka ve hasta tespit edildi ? Vefat, ağır hasta ve iyileşen sayıları ne oldu ? Türkiye ve Dünyadan önemli haberler neler oldu ? Ayrıntılı bilgi için aşağı kaydırabilirsiniz.

11 Aralık Dünkü Korona Tablosu

Dün Türkiye genelinde 208 bin 873 kişiye test yapıldı. 32 bin 106 yeni vakayla beraber 5 bin 607 hasta tespit edildi. 226 kişi hayatını kaybetti. 5 bin 516 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 5 bin 952’ye ulaştı.

Bakan Koca Twitter’da Neler Paylaştı ?

Kısa Kısa Türkiye’den Önemli Gelişmeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Aşı çalışmalarında gelinen seviye itibarıyla inşallah önümüzdeki döneme çok daha umutlu bakıyoruz. Hayata geçirdiğimiz tedbirlerle salgını hızını kestik. Vaka ve ağır hasta sayısının hedeflediğimiz seviyenin altına düşmesiyle sınırlamaları peyderpey kaldırmaya başlayacağız. Yerli aşımızın devreye gireceği tarihe kadar ihtiyacımız olan aşıların bağlantılarını büyük ölçüde tamamladık.” dedi.

Prof. Dr. Kemalettin Aydın:”Kovid tedavisinde İlaç kullanmak iyileşme sürecini kısaltıyor, bulaşmayı daha erken kaybettiriyor. Ağır tablonun daha ağırlaşmasını engelliyor.” dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan, ailedeki bireylerin koronavirüsü birbirlerine bulaştırma olasılığının yüzde 60 olduğunu belirterek, kalabalık ailelerde bu riskin daha fazla olduğuna vurgu yaptı.

Filyasyon Ekipleri Şefi Mehmet Cüceler: Hastaların adresleri farklı yerlerde çıkabiliyor. İnsanları aradığımızda ‘Sen beni bulacaksın madem gel bul’ şeklinde ters tepkiler alabiliyoruz. Bu hastalarımızı da geze geze bulmaya çalışıyoruz.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “Sosyal mesafe deyip duruyoruz. İçki sosyal mesafeyi azaltan bir etkiye sahip. Tabii ki kısıtlama getirmekte haklıyız”

Kısa Kısa Dünyadan Önemli Gelişmeler

Almanya’nın Bavyera eyaletinde ilk aşılama merkezinin inşası tamamlandı. Eyalet genelinde inşa edilecek 99 aşılama merkezi, günde 33.000 insanı aşılamayı hedefliyor.

BioNTech CEO’su Uğur Şahin: “Üretimdeki sıkıntıları çözmemiz gerekiyor. Daha fazla doza ihtiyacımız olacağı çok açık. Bunun üzerinde uğraşıyoruz. Nasıl daha fazla doz üreteceğimizi planlıyoruz.”

Çinli ilaç devi Sinopharm tarafından üretilen COVID-19 aşısının Peru’daki klinik denemeleri, bir gönüllüde nörolojik sorunların tespit edilmesi sebebiyle geçici olarak askıya alındı. (AFP)

Koronavirüs için “Sürü bağışıklığı” politikası uygulayan İsveç’in Stockholm kentinde yoğun bakım doluluk oranı %99’a ulaştı.

Belçika’da geçen hafta kutlanan geleneksel Sinterklaas (Aziz Nikolas -Noel Baba) Bayramı sırasında, koronavirüs önlemleri kapsamında yasak olmasına rağmen huzurevini ziyaret eden bir temsili Noel Baba, en az 45 kişiye koronavirüs bulaştırdı.

12 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Bugün Türkiye genelinde yapılan 189 bin 65 test sonucunda 29 bin 136 yeni vaka ve 5 bin 203 yeni hasta tespit edildi. 222 vatandaş hayatını kaybetti. 20 bin 191 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 5 bin 961’e ulaştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu