Günlük Tablo

12 Eylül 2020 Koronavirüs Tablosu Vaka Sayıları

12 Eylül 2020 Cumartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Yeni hasta sayısı kaç oldu ? Bugün kaç vatandaşımız korona nedeniyle hayatını kaybetti ? Türkiye’de ve Dünya’da yaşanan son gelişmeler neler ? Aşı çalışmaları ne durumda ? Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca neler söyledi ? Hepsini paylaşıyoruz.

11 Eylül ( Dünkü ) Korona Tablosu Nasıldı ?

12 Eylül Türkiye Koronavirüs Tablosu Ne Zaman Açıklanacak ?

Bugünkü koronavirüs tablosu az önce açıklandı. Düne göre yeni vaka, vefat sayılarında düşüş, bugün iyileşen sayısında ise artış var. Ancak ağır hasta sayısında artış devam ediyor.

12 Eylül 2020 Cumartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu
Sağlık Bakanı Koca’nın 12 Eylül Tablosu Ardından Paylaşımı

Türkiye ve Dünya’da Ne Gibi Gelişmeler Yaşandı ?

Avrupa’nın 20 ülkesinde yapılan bir araştırmaya göre koyu renk tenli olan kişilerin ve D vitamini eksikliği yaşayan kişilerin Covid-19’a yakalanma risklerinin daha fazla olduğu belirlendi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın‘ın koronavirüs testi pozitif çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Şu an 100 bini aşkın kişi evde izole olması gerekirken şehirler arası seyahate çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Koronavirüsün insan yapımı olduğunu iddia eden Çinli virolog Li-Meng, “Bilim adamı ekibimle ilk raporumu hazırladım ve çok yakında dünya ile paylaşacağız” şeklinde konuştu.

Niğde’de karantinaya alınan polis memuruna, yaptığı karantina ihlali nedeniyle meslektaşları tarafından 900 lira idari para cezası kesildi.

Çin’in geliştirdiği aşının insan denemeleri için gönüllü olan Endonezyalı bir kişi virüse yakalandı. Deneğin virüs kapmasının aşıdan değil protokollere uymayarak seyahat etmesinden kaynaklandığı belirlendi.

Ankara Valiliği, koronavirüsle daha etkin bir mücadele amacıyla valiliğe bağlı kurumlarda 4 farklı mesai dilimine geçildiğini duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu