Günlük Tablo

13 Ekim Türkiye Günlük Korona Tablosu Son Durum

13 Ekim 2020 Salı Türkiye Bugünkü Koronavirüs (Covid-19) Tablosu açıklandı mı ? Yeni vaka sayısı kaç ? Bugün toplam kaç kişiye corona testi yapıldı ? Test yapılan ve pozitif çıkanlardan kaç kişi hastaneye yatırıldı ? Kaç kişi öldü ve kaç kişi iyileşti ? Ağır hasta sayısı ve diğer verilerde son durum ne oldu ?

12 Ekim Dünkü Korona Tablosu

Dün açıklanan tabloya göre 115.605 test yapıldı. Koronavirüs test sonucu pozitif çıkanların 1.614’ü hastanede tedavi altına alındı. 58 kişi öldü. 1.301 kişi ise iyileşti.

12 Ekim Koronavirüs Tablosu

Bakan Koca Dün Eğitimle İlgili Olarak Neler Paylaştı ?

13 Ekim Bugünkü Korona Tablosu

Bugünkü koronavirüs tablosu az önce Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Bugün yapılan 114.992 test arasından tespit edilen 1.632 yeni hasta var. 62 kişi vefat etti. 1.314 kişi ise iyileşti. Ağır hasta sayısı ise 1.416 olarak açıklandı. Ayrıca aşağıda yayınladığımız önemli haberlere göz atabilirsiniz.

13 Ekim Türkiye Covid-19 Hasta Tablosu

Kısa Kısa Önemli Gelişmeler

Johnson&Johnson isimli ABD’li ilaç şirketi, aşı için gönüllü olan katılımcılardan birinde açıklanmayan bir hastalık görülmesinin ardından aşının klinik denemelerini geçici olarak durdurdu. Geçtiğimiz Eylül ayında da AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi’nin klinik denemeleri de katılımcılarda yaşanan ciddi rahatsızlıklar nedeniyle durdurulmuştu.

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump’ın yeni tip koronavirüs testinin negatif çıktığını kamuoyuna bildirdi. Trump, kaldırıldığı Walter Reed Askeri Hastanesi’nde 3 gece kaldıktan sonra pazartesi taburcu edilmişti.

Sakarya’da maske takmama cezası 3 aşamaya bölündü. Maske takmayan bir kişi ilk iki ihtarda para cezası alacak. Daha önce 2 ceza yiyen kişi ise üçüncü cezada 3 günlüğüne karantina yurtlarına alınacak.

İngiltere’nin aldığı karar tüm dünyayı şok etti. Dünya genelinde binlerce kişi koronavirüs aşı çalışmalarına katılmak ve kontrollü bir ortamda virüse yakalanmak için gönüllü oldu. İngiltere, ocak ayında kontrollü bir grupla koronavirüs deneyi başlatmayı planlıyor.

Dünya Sağlık Örgütü, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı geliştirilen aşı adayının ilgili kurumların onayına sunulmak üzere Aralık ayı içinde veya en geç 2021’in başında hazır olacağını bildirdi.

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, koronavirüsle mücadelede “sürü bağışıklığı” stratejisi uygulanması yönündeki görüşlere net bir dille tepkisini gösterdi. İsveç, Hollanda ve İngiltere’de de bir dönem uygulanan yöntemin bilimsel ve etik açıdan sorunlu olduğunu dile getiren Ghebreyesus, “Virüsün serbestçe dolaşmasına izin vermek ahlak dışıdır” şeklinde konuştu.

İngiliz bilim insanları, henüz etkili bir tedavinin bulunmadığı covid-19’a karşı cevabın yakın olduğunu ve yaklaşık 100 yıl önce geliştirilen verem aşısının koronavirüs kaynaklı ölümleri önleyebileceğini açıkladı.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, neredeyse bütün mekanlara girişlerde uygulanan ateş ölçümlerinin gereksiz olduğunu vurgulayan Ceyhan, bu uygulamanın düşünülenin aksine bir risk oluşturduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu