Günlük Tablo

14 Aralık Koronavirüs Tablosu Vaka Sayısı Bugün

14 Aralık 2020 Pazartesi Türkiye Günlük Koronavirüs (Covid-19) Tablosu Açıklandı mı ? Bugün yurtta yapılan testler sonucunda kaç yeni vaka ve hasta tespit edildi ? Vefat, ağır hasta ve iyileşen sayılarında son durum ne oldu ? İçişleri Bakanlığı bazı vatandaşların sokağa çıkma yasağını suistimal etmesi üzerine nasıl bir genelge yayınladı ? Türkiye ve Dünya’dan son dakika haberler neler ? Detaylar için aşağı kaydırınız.


13 Aralık Dünkü Korona Tablosu

Dün Türkiye’de 181 bin 199 test yapıldı. 26 bin 919 vaka, 5 bin 103 hasta tespit edildi. 218 vatandaş covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. 22 bin 215 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 5 bin 973’e ulaştı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Neler Söyledi ?

Kısa Kısa Türkiye’den Haberler

İçişleri Bakanlığı Genelgesi: “Sokağa çıkma kısıtlaması denetimlerinde, muafiyet sebebi, zaman ve/veya güzergah uyumu bulunmaması halinde idari yaptırım uygulanacak.”

Prof. Dr. Halil Özgüç: “Enteresan ve uyanık bir halkımız var. Cumartesileri sırf sokağa çıkabilmek ve ceza almamak için internet üzerinden hastane randevusu alınıyor. Sonra da randevuya gelinmiyor. Bunu her cumartesi yaşıyoruz”

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: “DİKKAT: Pandemi henüz kontrol altında değil. Önlemleri azaltmak için acele etmemeliyiz.”

Kısa Kısa Dünyadan Haberler

Hollanda’da üretim sektörü dışında tüm meslek grupları da uzaktan çalışma sistemine geçecek. Bu gece yarısından zorunlu olmadıkça sokağa çıkmak yasak olacak.

DSÖ Genel Direktörü Tedros: “Aşı tek başına bir pandemiyi sonlandıramaz. Gözetim, test, takip, karantina ve tedbirlere devam etmemiz gerek.”

Hong Kong, British Airways’in ülkeye uçuş yapmasını yasakladı. Sebep : İngiliz havayolu şirketi British Airways, Covid-19 kurallarına aykırı davranarak ülkeye 4 pozitif vaka taşıdı.

14 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Bugünkü korona tablosuyla beraber test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta verileri akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Millete Seslenişi sonrasında açıklandı.

Bugün Türkiye’de 204 bin 289 test yapıldı. 29 bin 617 yeni vakayla beraber 5 bin 64 yeni hasta tespit edildi. 229 kişi hayatını kaybetti. 28 bin 164 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 5 bin 980 olarak açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu