Günlük Tablo

14 Ekim Corona Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı Kaç ?

14 Ekim 2020 Çarşamba Türkiye Günlük Koronavirüs (Covid-19) Tablosu açıklandı mı ? Bugün Türkiye’de kaç test yapıldı ? Yapılan koronavirüs testlerinden kaç kişinin sonucu pozitif çıktı ve tedavi altına alındı ? Kaç vatandaşımız vefat etti, kaç kişi iyileşip sağlığına kavuştu ? Ağır hasta sayısında son durum nedir ? Bugün Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca başkanlığında saat 17:30’da başlayan Bilim Kurulu Toplantısında ele alınan gündem maddeleri ve kararlar neler oldu ? Hepsi ve daha fazlası için aşağı kaydırabilirsiniz.

13 Ekim Dünkü Korona Tablosu

13 Ekim Türkiye Covid-19 Hasta Tablosu

14 Ekim Bugünkü Korona Tablosu

Bugünkü koronavirüs tablosu az önce Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Bugün yapılan 115.328 test arasından sonucu pozitif çıkanların 1.671’i hastanede tedavi altına alındı. Bugün 57 vatandaşımız hayatını kaybetti, 1.396 kişi ise iyileşti. Ağır hasta sayısı 1.418 olarak açıklandı.

14 Ekim Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

Kısa Kısa Önemli Haberler

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca başkanlığında, bugün saat 17.00’de toplandı. Bakan Koca’nın akşam yapacağı basın toplantısında belirti göstermeyen ama testi pozitif çıkan tüm vaka sayılarını açıklaması bekleniyor.

Danimarka’da, hayvanlarda görülen Covid-19 vakaları nedeniyle 2,5 milyondan fazla vizon öldürülecek. Hükümet tarafından alınan karar doğrultusunda, vaka görülmeyen vizonların da hayatına son verilecek. Vizon, kuzey yarıküreye has, sansargiller ailesinden bir gelincik türü. Avrupa vizonu ve Amerikan vizonu kürkleri için yetiştiriliyorlar.

THY Euroleague yönetimi, koronavirüs vakaları nedeniyle Baskonia ve Valencia maçlarına çıkamayan Rus basket takımı Zenit’in, bu karşılaşmalardan 20-0 hükmen mağlup ilan edildiğini açıkladı.

Kayseri’de koronavirüse yakalandıktan sonra sosyal medyada yaptığı, ”Merhaba Covid-19, ya sen beni yeneceksin, ya ben seni” paylaşımıyla dikkatleri üzerine çeken 59 yaşındaki Mehmet İridağ, 40 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

ABD’de koronavirüs salgını sürecinde her 4 milyarderin 3’ünün serveti arttı. Yılbaşından bu yana Amazon’un kurucusu Bezos’un serveti 73 milyar dolar, Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın serveti 67 milyar dolar, Facebook’un kurucusu Zuckerberg’in de serveti ise 46 milyar dolar arttı.

İsrail Sağlık Bakanlığı, ülke genelinde 50 kişinin farelerden bulaşan bir hastalığa yakalandığı duyurdu. Hastaların büyük bir kısmının ülkenin kuzeyindeki dereleri ziyaret ettikten sonra enfekte olduğu öğrenildi.

İngiltere’de vaka sayısı ve can kayıplarında ürküten bir artış yaşanıyor. Salgında dikkatlerin çevrildiği ülkelerin başında gelen İngiltere’de son 24 saatte 143 kişi daha hayatını kaybetti. Bu son 4 ayda görülen en yüksek can kaybı olarak kayda geçti.

Portekiz Futbol Federasyonu, Cristiano Ronaldo’nun koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Yıldız futbolcu, Portekiz’in UEFA Uluslar Ligi’nde 14 Ekim’de oynayacağı İsveç maçında forma giyemeyecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu