Günlük Tablo

14 Eylül Türkiye Korona Tablosu Vaka Sayısı

14 Eylül 2020 Pazartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı? Bugün kaç test yapıldı, kaçı pozitif çıktı ? Son 24 saatte covid-19 nedeniyle kaç vatandaşımız hayatını kaybetti, kaç kişi sağlığına kavuştu ? Ağır hasta sayısında son durum ne ? Türkiye ve Dünya’da koronavirüsle mücadelede neler yaşandı ? Hepsi ve daha fazlası için aşağıya kaydırınız.

13 Eylül (Dünkü) Korona Tablosu

13 Eylül 2020 Pazar Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın 13 Eylül Koronavirüs Tablosu Ardından Paylaşımı

14 Eylül Koronavirüs Tablosu Açıklandı mı ?

Bugüne ait covid-19 tablosu az önce 19:30 civarında Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı.

14 Eylül 2020 Pazartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu
14 Eylül Korona Tablosunun Açıklanmasının Ardından Sağlık Bakanı Koca’nın Paylaşımı

Türkiye ve Dünya’da Son 24 Saatte Yaşanan Önemli Gelişmeler

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Hans Kluge, “Koronavirüsle mücadele daha da zorlaşacak. Ekim ve kasım ayında daha fazla ölüm göreceğiz” diyerek uyardı ve devam etti :

DSÖ Avrupa Direktörü Hans Kluge

” Sürekli aşının pandeminin sonu olacağını duyuyorum. Tabii ki olmayacak. Aşının tüm nüfus gruplarına yardımcı olup olmayacağını bile bilmiyoruz. Şimdi bir gruba değil diğerine yardımcı olacağına dair bazı işaretler alıyoruz. ve sonra farklı aşılar sipariş etmek zorunda kalırsak, tam bir lojistik kabus. Pandeminin sonu, toplum olarak bu pandemiyle nasıl yaşayacağımızı öğreneceğimiz andır. Bu bize bağlı ve bu çok olumlu bir mesaj “

Salgının merkez noktası Çin’in Vuhan kentinde yapılan bir araştırmada, covid-19 testi yapılan kedilerden yaklaşık %15’inin koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı. Araştırmada hayvanlar arasında da virüsün bulaşabileceği belirtildi.

İstanbul’da toplu ulaşımdaki kalabalığın kademelendirilmesi için kamu ve özel sektörde yeni mesai saatleri olarak düşünülen 07:00-14:00, 08:00-15:00, 09:00-16:00, 10:00-17:00 aralıkları üzerinde hazırlıklar yapılıyor.

İtalya, Avrupa’nın ‘en uzun süreli karantinası’ sayılan altı aylık bir aranın ardından okulların kapılarını yeniden açtı, milyonlarca öğrenci ders başı yaptı. Toplam 8 milyon öğrenciden 5.6 milyonu bugün okullarına gitti.

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, bazı kişilerin serinlemek için maskeyi ıslatarak hatta buzdolabında bekleterek kullandığını ancak, ıslak ortamın her zaman mikroorganizmaların, bakterilerin kolay yerleşip, bizi enfekte edebileceği bir yer olduğunu söyledi ve bu uygulamayı önermedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu