Günlük Tablo

14 Ocak Türkiye Korona Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı

14 Ocak 2021 Perşembe Türkiye Günlük Korona Virüsü Tablosu açıklandı mı? Yeni gerçekleşen test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayılarında son durum ne ? Okullar ile ilgili gelişmeler neler ? Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca koronavirüs aşısı mı oldu? Dünyada en hızlı ve en yavaş aşılama yapan ülkeler hangisi ? İngiltere’de hastane hizmeti çökmek üzere mi ? Detaylar için aşağı kaydırınız.

13 Ocak Dünkü Korona Tablosu

Bakan Koca Dün Akşamdan Bu Yana Neler Paylaştı ?

Türkiye’den Haberler

Türkiye, Covid-19’la mücadele kapsamında KKTC’ye 20 bin doz Sinovac aşısı gönderdi. (AA)

Prof. Dr. Sait Gönen: “Yeter ki aşılar gelsin. Tüm nüfusun aşılanmasını Avrupa ülkelerinden bile önce bitirebiliriz.”

MEB: İlk ve ortaokullarda karne notları derse katılım puanıyla belirlenecek. Birinci dönem yapılmış yüz yüze sınavlar, karne notu değerlendirmesine dahil edilmeyecek.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: ” Özellikle kayıplarımızı hızla azaltabilirsek, risk grubundaki büyüklerimizi aşılarsak Şubat ayında rahatlayabiliriz. Salgın bu şekilde devam ederse bizim her yıl aşı olmamız gerekecek gibi görünüyor. Ocak ayı ve Şubat başı gibi 30-50 milyon doz inaktif aşının gelmesi planlanıyor.”

Dünya’dan Haberler

İtalya, Covid-19 olağanüstü hal durumunu 30 Nisan tarihine kadar uzatıyor.

Sinovac CEO’su Yin Weidong: “Veriler, aşının ‘güvenilirliğinin ve etkinliğinin’ iyi olduğunu kanıtlamak için yeterli seviyede.” -Sinovac’ın 2021 üretim hedefi: 1 milyar doz aşı (Eski kapasite 500 milyon doz)

Helsinki Üniversitesi, vizon ve rakun köpekleri için korona aşısı geliştiriyor.

Johnson & Johnson aşısı: -Aşı olanların çoğu 28 gün sonra antikor üretti. -57. günde tüm gönüllüler antikorlara sahipti ve 18-55 yaş grubunda en az 71 gün boyunca stabil kaldı. -Aşı tek doz olarak uygulanıyor. -Ay sonunda acil kullanım izni başvurusunda bulunulacak.

Dünya genelinde koronavirüse karşı aşılananların sayısı 33.1 milyonu aştı. -En iyi oran: İsrail (%23) -En hızlı aşılayan: ABD (Günde 1 milyon) -En az aşılayan: Gine (60) -En çok kullanılan aşı: BioNTech & Pfizer

Dünya Sağlık Örgütü uzman ekibi koronavirüsün kaynağını saptamak üzere Wuhan’a geldi.

Dünya Sağlık Örgütü: “Pandeminin ikinci yılı çok daha zor olabilir. Tatillerin ardından bazı ülkelerde durum, çok daha kötüye gidecek gibi görünüyor.”

Birleşik Krallık Sağlık Bakanı Hancock, hastanelerin çökme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ve hastaların otellere transfer edilebileceğini açıkladı.

Avrupa İlaç Ajansı’na (EMA) saldırı düzenleyen hackerlar, BioNTech & Pfizer’in özel verilerini internet üzerinden sızdırdı.

14 Ocak Bugünkü Korona Tablosu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu