Günlük Tablo

15 Aralık Türkiye Koron Tablosu Vaka Sayısı

15 Aralık 2020 Salı Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugünkü yeni test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayıları kaç oldu ? Yerli ve milli aşıda çalışmalar ne durumda ? Sokağa çıkma kısıtlaması ve tedbirler işe yaradı mı ? Aşı olduktan sonra maske takmaya devam mı edeceğiz ? Detaylar için aşağı kaydırınız.

14 Aralık Dünkü Korona Tablosu

Dün Türkiye’de 204 bin 289 test yapıldı. 29 bin 617 yeni vakayla beraber 5 bin 64 yeni hasta tespit edildi. 229 kişi hayatını kaybetti. 28 bin 164 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 5 bin 980 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Neler Söyledi ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Millete Sesleniş Konuşmasında Neler Söyledi ?

Kısa Kısa Dünyadan Haberler

Koronavirüs aşısını geliştiren Prof. Dr. Özlem Türeci, Almanya’da yılın kadını seçildi.

Dünya Sağlık Örgütü: “Aşı olsanız da maskenizi çıkarmayın.” dedi.

Gamaleya Enstitüsü, Rus koronavirüs aşısı Sputnik V’de etkinlik oranının 91,4 olduğunu açıkladı.

Kısa Kısa Türkiye’den Haberler

Prof. Dr. İlyas Dökmetaş: “6 ay sonra belki kendi aşılarımızı üreteceğiz. Dışarıdan almayacağız ve kendi aşımız bize yetecek. Aşı olmaktan başka şansımız yok. Ülkeye geldiği anda az miktarda yan etkileri olsa bile aşı olmayı tercih edeceğim.” dedi.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış, koronavirüse karşı geliştirdikleri aşının 1. faz deneylerinde ikinci dozlamanın bugün tamamlandığını açıkladı.

▫️Bu ay içinde Faz-2’ye geçilmesi planlanıyor.
▫️Ciddi bir yan etki görülmedi.

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol: “Yoğun bakımlarımız dolu. Keşke azaldığını söylesek ama henüz o aşamada değiliz. Bazı hastalara refakatçi almak zorundayız. Bu bizim normalde de hep yaptığımız bir şey.” dedi.

Prof. Dr. Mustafa Sait Gönen: “Son 10 gündür Cerrahpaşa ve İstanbul genelinde hasta yatışlarında yüzde 40 azalma oldu” dedi.

15 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Bugün Türkiye’de 206 bin 190 test yapıldı. 32 bin 102 vakayla beraber 5 bin 105 yeni hasta tespit edildi. 235 vatandaş covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. 29 bin 247 kişi iyileşti. Ağır hasta sayıs 5 bin 988 oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu