Günlük Tablo

15 Ekim Korona Virüs Tablosu Bugün Kaç Kişi Vefat Etti ?

15 Ekim 2020 Perşembe Türkiye Günlük Covid-19 Hasta Tablosu açıklandı mı ? Bugün ülkemizde kaç kişiye koronavirüs testi yapıldı ? Test yapılanların kaçı pozitif çıktı ve tedavi altına alındı ? Kaç kişi covid nedeniyle hayatını kaybetti ? Kaç kişi tamamen iyileşti ? Dün yapılan Bilim Kurulu Toplantısının ardından Bakan Koca neler söyledi ? Türkiye ve Dünya’da yaşanan önemli gelişmeler neler ? Hepsi ve daha fazlası için aşağı kaydırabilirsiniz.

14 Ekim Dünkü Korona Tablosu

Dün yapılan 115.328 testten sonucu pozitif çıkanların 1.671’i hastanede tedavi altına alındı. 57 kişi vefat etti. 1.396 kişi ise iyileşmişti.

14 Ekim Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

Bilim Kurulu Toplantısı Sonrasında Konuşan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Dün Neler Söyledi ?

” KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNİN, GRİP ve benzeri enfeksiyonları azalttığını kanıtlayan araştırmalar var. DSÖ, 2 gün önce Grip Güncelleme Raporunda, grip mevsimini geçirmiş olan Güney Yarım Kürede enfeksiyonun çok seyrek görüldüğü bildirdi. Özellikle maske, gribe karşı tam bir engeldir. ”

” Salgın döneminde herkesin GRİP AŞISI yaptırması gerektiği şeklinde yanlış bir düşünce var. Dünyada da grip aşısı üretiminde %20 artış oldu. Grip aşısını ÖZELLİKLE RİSKLİ KİŞİLERE öneriyoruz. Koronavirüs bulaştığında risk altında kalacak grubu tespit ederek, onlardan başlıyoruz. ”

” Çok sayıda bilim insanının görev aldığı bir AŞI ORTAK ÇALIŞMA GRUBUMUZ var. Türkiye’nin aşı çalışmaları bu bilim insanlarına bağlı 600 kişilik ekip tarafından sürdürülüyor. Ortak Çalışma Grubumuz, halen 4 farklı aşı üzerinde çalışıyor. İkisi, insan deneyleri aşamasına yakındır. ”

” DSÖ’NÜN TÜRKİYE RAPORUNDA, en zengin ülkeler arasında bulunmuyor olmamıza rağmen, salgınla mücadelede en cömert davranan ülkelerden olduğumuz vurgulanıyor. AB İLERLEME RAPORUNDA ise, halk sağlığı ve sağlık personeli politikamızın uluslararası standartlara uygunluğu gösteriliyor. ”

15 Ekim Bugünkü Korona Tablosu

Bugün tüm Türkiye’de yapılan 116.103 test arasından koronavirüs pozitif tespit edilenlerin 1.693’ü hastanede tedavi altına alındı. 66 kişi öldü, 1.311 kişi ise iyileşti. Ağır hasta sayısı ise 1.408 oldu.

15 Ekim Koronavirüs Tablosu

Kısa Kısa Önemli Haberler

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Vaka sayılarında son dönemde; İstanbul’da yüzde 50, Ankara’da yüzde 4, İzmir’de yüzde 5, Bursa’da yüzde 35, Kocaeli’de yüzde 30, Denizli’de yüzde 35, Balıkesir’de yüzde 50, Kahramanmaraş’ta yüzde 25 ve Bilecik’te yüzde 50 artış yaşandı. Bakan Koca, gelen soru üzerine İstanbul’da şu an için kısıtlama anlamında herhangi bir tedbiri düşünmediklerini dile getirdi.

İtalya Seria A yönetimi, koronavirüs nedeniyle oyuncuları karantinada olan ve Juventus maçına çıkamayan Napoli’nin 3-0 hükmen mağlup sayılmasına ve 1 puanının silinmesine karar verdi.

Oxford Üniversitesi’nin AstraZeneca ile yürttüğü aşı adayının başındaki ismi Profesör Andrew Pollard, genel hayatın 2021 yazına kadar normale dönmeyeceğini söyledi. Pollard, aşı adaylarından birinin bile başarılı olmasının salgın tedbirlerini ilk etapta hafifletmeyeceğini ve normalleşmenin zaman alacağını belirterek, “Yüz maskelerine ve sosyal mesafeye temmuz ayına kadar ihtiyaç duyulacak” dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının bir etkisi daha ortaya çıktı. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, yoğun bakımda tedavi gören 45 yaşında ve astım hastalığına sahip bir kişinin, 1 hafta sonra sol kulağında duyma kaybı yaşadığı belirtildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından bir gazetecinin “Üniversitelerde yüz yüze eğitime geçilecek mi?” sorusuna, “3 haftalık sürecin sonucuna göre bir değerlendirme yapılacak” şeklinde yanıt verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu