Günlük Tablo

15 Eylül Korona Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı

15 Eylül 2020 Salı Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugün kaç kişiye koronavirüs testi yapıldı ? Yeni hasta sayısı kaç oldu, kaç vatandaşımız covid-19 sebebiyle bugün hayatını kaybetti ? Ağur hasta sayısı ve sağlığına kavuşanların sayısında son durum ne oldu ? Türkiye’de ve Dünya’da ne gibi gelişmeler yaşandı ? Aşı çalışmaları ne durumda ? Kısıtlamalar konusunda hareketlilik var mı ? Hepsi ve daha fazlası haberimizde.

14 EYLÜL (DÜNKÜ) COVİD-19 TABLOSU

14 Eylül Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın 14 Eylül Tablosu Ardından Açıklaması

15 Eylül Korona Tablosu Açıklandı mı ?

Bugünkü tablo Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Bugün yapılan 110.412 testten tam 1.742 kişide koronavirüs pozitif tespit edildi. 67 vatandaşımız hayatını kaybederken, 1.202 vatandaşımız sağlığına kavuştu. Ağır hasta sayısı ise 1.327’ye yükseldi.

15 Eylül 2020 Salı Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu
15 Eylül Koronavirüs Tablosu Ardından Sağlık Bakanı Koca’nın Açıklaması

Son 24 Saatte Yaşanan Sıcak Haberler

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: “İkinci dalga denilmesi için tüm dünyada vakaların sıfırlanması, salgının yeniden başlaması gerekiyor. Oysa, birçok ülke birinci dalganın içinde ikinci bir artış dönemini yaşıyor. Virüsün ilk durumu ile kıyaslama yapıldığında dünya şu anda daha kötü durumda”

Çin COVID-19 aşısı klinik deneylerinin son sürat devam ettiğini ve Kasım veya Aralık aylarında halkın kullanımına sunulacağını söyledi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, , “Çapa’da 530 testin 81′ i pozitif. Pozitiflik oranı %15’i geçti. Bugünden artık salgının İstanbul için yeniden başladığını söyleyebiliriz. Ağırlıklı gençler ve maalesef zatürre oranı yüksek. Moral bozmak için değil tedbir alın diye yazıyorum. Yoksa herkes üzülecek” dedi.

ABD merkezli ünlü ilaç firması Pfizer, geliştirdikleri koronavirüs aşısının ne derece etkili olduğunu ekim sonuna kadar tespit edebileceklerini ve buna göre 2021 yılına kadar piyasaya sürebileceklerini açıkladı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Kademelendirilmiş mesailerle ilgili çalışmamız sürüyor. İBB ile çarşamba günü toplantı yapacağız” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü alkolmetrelerin ölçüm sonrasında içerisindeki nefesi dışarı atan ve kendisini temizleyen bir mekanizmaya sahip olduğu belirterek cihazdan koronavirüs bulaştığı tezini çürüttü.

Kayseri Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç, Kayseri’de ticaretin yoğunluğu, iyi derecede akraba ilişkileri ve ziyaretlerin kesintisiz sürdürülmesinin vaka sayısını yükselttiğini ifade etti.

Fransa’da artan günlük koronavirüs vakaları nedeniyle saat 20:00’dan sonra kamuya açık alanlarda alkol ve sigara tüketimi yasaklandı. Barlar ve gece kulüpleri insanların en çok uğradığı 00:00-06:00 saatleri arasında kapalı tutulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu