Günlük Tablo

15 Ocak Türkiye Bugünkü Corona Tablosu Vaka Vefat Sayısı

15 Ocak 2021 Cuma Türkiye Günlük Covid-19 Tablosu açıklandı mı? Son güncel test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayılarında kaç oldu ? Türkiye’de şu ana dek kaç kişi aşılandı ? Aşının yan etkileri neler ve ne kadar sürede geçiyor ? Norveçte Biontech-Pfizer aşısını olan kişilerden kaçının hayatını kaybettiğini açıkladı ? Çin koronavirüsün kaynağını ne olarak belirtti ? Detaylar için aşağıya kaydırınız.

14 Ocak Dünkü Korona Tablosu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Neler Söyledi ?

Türkiye’den Haberler

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli COVID-19 aşısı oldu.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: “7-8 ayda bir aşılanmamız gerekebilir.”

Türkiye genelinde koronavirüse karşı aşılanan kişi sayısı 500.000’i aştı.

Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz: “Aşının ilk yan etkileri uygulanma bölgesinde ağrı, baş ağrısı, yorgunluk, kas-eklem ağrısı gibi istenmeye yan etkiler. 48 saat içinde de sonlanıyor bunlar.”

Dünyadan Haberler

Çin, koronavirüsün yurt dışından ithal edilen donmuş gıdalar yoluyla Çin pazarına girdiğini açıkladı. Hükümete göre koronavirüsün kökeni Çin değil.

Rusya’da Covid-19 aşısı olanlara maske takma zorunluluğu kaldırılıyor.

ABD’nin 46. Başkanı Joe Biden, 1.9 Trilyon $’lık yeni bir koronavirüs yardım paketi açıklamaya hazırlanıyor

Norveç, Pfizer-BioNTech aşılamasından sonra 23 kişinin öldüğünü açıkladı. Yetkililer, aşının yaşlı insanlardaki mevcut hastalıkları tetiklemesi nedeniyle ölümlerin yaşandığını belirtti.

Fransa’da koronavirüs nedeniyle kapalı olan restoran vs. gibi işletmelerin sabit giderleri (%70’e kadar) devlet tarafından karşılanacak.

Fransa, 18 Ocak’tan itibaren AB dışındaki ülkelerden gelenlerden son 72 saat içinde yapılmış negatif Covid-19 test sonucu isteyecek.

15 Ocak Bugünkü Koronavirüs Tablosu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu