Günlük Tablo

16 Aralık Korona Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı Kaç ?

16 Aralık 2020 Çarşamba Türkiye Günlük Koronavirüs (Covid-19) Tablosu açıklandı mı ? Bugünkü yeni test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayılarında son durum ne ? Sokağa çıkma yasağı etkisini göstermeye başladı mı ? Aşıyla ilgili son dakika haberleri neler ? Covid-19 aşısı kısırlığa mı sebep oluyor ? Bilim Kurulu toplantısından ne gibi kararlar çıktı ? Detaylar için kaydırabilirsiniz.

15 Aralık Dünkü Korona Tablosu

Dün Türkiye’de 206 bin 190 test yapıldı. 32 bin 102 vakayla beraber 5 bin 105 yeni hasta tespit edildi. 235 vatandaş covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. 29 bin 247 kişi iyileşti. Ağır hasta sayıs 5 bin 988 oldu.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Neler Paylaştı ?

Kısa Kısa Türkiye’den Haberler

Koronavirüs Bilim Kurulu Bakan Koca başkanlığında, saat 17:30’da aşı çalışmalarını görüşmek üzere video konferans yöntemiyle toplandı.

Sinovac aşısının ilk 3 milyonluk dozu hazır ancak Çin’de bazı prosedürlerden kaynaklanan gecikmeler yaşanıyor. İlk parti aşıların 10 gün içinde gönderilmesi planlanıyor. Daha önce Aralık sonu olarak öngörülen aşılamaya yeni yılda başlanabilecek.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: “Türkiye’de Nisan ayına kadar kabaca yüzde 60’ı aşılayacağız gibi görünüyor. Sonra kendi aşımız da devreye girince bu rakam daha da yukarıya çıkacak. Temmuz gibi çok iyimser olduğumuzda biraz rahatlamış oluruz.”


Bu hafta büyükşehirlerdeki yoğun bakım servisleri, yüzde 20 oranında rahatladı. Hastaneye başvuranların sayısı ise yüzde 40 azaldı. Önlemlere rağmen artış eğiliminin sürdüğü Anadolu’da ise bu hafta sonunda gerileme bekleniyor.

Kırıkkale’de koronavirüsü yenmeyi başaran 113 yaşındaki Arzu Sınırlıoğlu, alkışlarla hastaneden taburcu edildi.

Kısa Kısa Dünyadan Haberler

BioNTech kurucularından Özlem Türeci : “Amaç, insanların yüzde 60 ila yüzde 70 sürü bağışıklığına sahip oluncaya kadar katkıda bulunmak, çünkü normale dönmenin tek yolu bu.”

Kamboçya, vatandaşlarının, yabancı ülkeler ve şirketler tarafından üretilen koronavirüs aşılarına denek olmasına izin vermeyeceğini açıkladı.

BioNTech’in geliştirdiği korona aşısının prospektüsü açıklandı: Kısırlığa etkisi yok ama 2 ay içinde çocuk yapmak isteyenler aşı olmasın.

Çin, 2021 yılında 100 milyon doz koronavirüs aşısı tedarik edebilmek için Pfizer ile görüşmelere başladı.

Financial Times, BioNTech kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin’i “Yılın İnsanı” seçti.

Koronavirüsün mutasyona uğramış yeni formu, Galler ve İskoçya’da da tespit edildi.

16 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Bugün Türkiye genelinde 205 bin 397 test yapıldı. 29 bin 718 yeni vakayla beraber 4 bin 893 hasta tespit edildi. 240 kişi covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. 29 bin 922 kişi iyileşip sağlığına kavuştu. Ağır hasta sayısı ise 5 bin 960 olarak açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu