Günlük Tablo

16 Eylül Koronavirüs Tablosu Türkiye Günlük Vaka Sayısı

16 Eylül 2020 Çarşamba Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugün yurt genelinde yapılan covid-19 testlerinden kaçı pozitif çıktı ? Hayatını kaybeden vatandaşların sayısı ne oldu ? Ağır hasta sayısı yükselmeye devam etti mi ? İyileşen sayısında ne gibi değişiklikler yaşandı ? Koronavirüsle mücadelede son 24 saatte ne gibi gelişmeler oldu ? Aşı çalışmaları ne durumda ? Hepsi ve daha fazlası haberimizde.

15 Eylül ( Dünkü ) Korona Tablosunda Durum Nasıldı ?

15 Eylül 2020 Salı Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu
15 Eylül 2020 Salı Koronavirüs Tablosu Ardından Bakan Koca’nın Paylaşımı

16 Eylül Bugünkü Koronavirüs Tablosu Açıklandı mı ?

Bugünün koronavirüs tablosu az önce açıklandı. Yeni tabloya göre bugün yapılan 112.645 testten 1.771 kişide koronavirüs pozitif tespit edildi. Bugün 63 vatandaşımız hayatını kaybederken, 1.342 kişi sağlığına kavuştu. Ağır hasta sayısı ise 1.351’e yükseldi.

16 Eylül 2020 Çarşamba Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

Son 24 Saatte Neler Yaşandı ?

Koronavirüsün insanlar tarafından yapıldığını söyledikten sonra ABD’ye kaçan Çinli Virolog Dr. Li-Meng Yan, virüsün doğada ortaya çıkamayacak kadar olağan dışı özelliklere sahip olduğu; yarasalar ile ilgili kurulan bağlantı ve yayınların ise halkı aldatmaya yönelik olduğu bilgisini paylaştı.

Çinli Virolog Dr. Li-Meng Yan, Koronavirüsün İnsan Yapımı Olduğunu Söyledi

Türkiye’de ilk koronavirüs aşısı bugün yapılacak. Çin’de üretilen aşı öncelikle İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri, Gaziantep, Malatya’nın da aralarında bulunduğu illerde 10 gün içinde toplamda 1300 sağlık çalışanına uygulanması bekleniyor.

Yeni Tip Koronavirüs Aşısını Elinde Tutan Bir Hekim

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs vakalarının yüzde 10’undan azının ve virüs kaynaklı ölümlerin yüzde 0,2’sinden azının 20 yaşın altındaki kişilerde görüldüğünü belirterek okulların açılmasından yana olduklarını söyledi.

DSÖ Direktörü Ghebreyesus Okulların Açılmasından Yana

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tiyatro gösterimleri ile opera ve bale temsilleri il hıfzıssıhha kurullarının kararları dışına alınarak, koronavirüs önlemleri çerçevesinde yapılabileceğini duyurdu.

Tiyatro, Bale, Opera Covid Tedbirlerine Uyarak Gerçekleştirilecek

Reynmen lakaplı fenomen ve şarkıcı Yusuf Aktaş‘ın koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Reynmen ”Yakın zamanda temasa geçtiğim herkes dikkatli olursa sevinirim” uyarısında bulundu.

Reynmen Lakaplı Fenomen Yusuf Aktaş

İçişleri Bakanlığı, kapalı olması gereken gazino, pavyon, bar,gece kulüpleri gibi eğlence merkezlerinin ruhsatlarını kafe, restoran, lokanta olarak değiştirerek çalışmaya devam eden yerler için denetimlerini sıkılaştırdı.

Bir Gece Kulübü

ABD’li bilim insanları,restoran, okul, hastane AVM’lerin önünde ateş ölçme faaliyetlerinin hastalığa karşı koruma sağlamada bir faydası olmadığını duyurdu.

Ateş Ölçer ile Ateşine Bakılan Bir Kişi

Oyuncu ve sunucu Eser Yenenler’in eşi Berfu Yenenler sosyal medyadan yaptığı açıklamada kedilerinin koronavirüse yakalandığını açıkladı.

Berfu Yenenlerin Kedisinin Covid-19’a Yakalanması Üzerine Sosyal Medya Paylaşımı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu