Günlük Tablo

16 Şubat Korona Tablosu Vaka Sayısı Bugün

16 Şubat 2021 Salı Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı? Bugünkü tablo neticesinde gerçekleşen test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayısı kaç oldu ? Türkiye haritasına göre hangi ilimizde kaç vaka var ? Tüm dünyadan sıcak haberler neler ? Detaylar için aşağı kaydırınız.

15 Şubat Dünkü Korona Tablosu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Neler Paylaştı ?

Türkiye’den Haberler

İstanbul’da yarın başlaması planlanan yüz yüze eğitim, yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün daha ertelendi.

Yargıtay 19. Ceza Dairesi, cezai işlem uygulanan caddelerde maske konusunda uyarı levhaları asılmadan maske takmama cezası kesilemeyeceğine ilişkin kararı yürürlükten kaldırdı.

Bilim Kurulu üyesi Gündüz: Okulların açılması için bulaşıcılığının daha fazla olduğu bilinen mutasyonlu virüsün artmaması gerekiyor.

Prof. Dr. Oğuztürk: Okullarda yarıyıl tatili ve online eğitimlere ara verilmesi, insanların sosyal hareketliliğini artırdı. Bu da vaka sayısını etkiledi.

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında saat 17:00’de video konferans yöntemiyle toplanacak. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılacak.

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yaptığı incelemeler sonucunda onlarca marka tarafından üretilen maskelerin güvensiz olduğunu tespit etti.

Bilim Kurulu üyesi Kayıpmaz: Eğitim öğretim yılını belli kaideler çerçevesinde kontrollü biçimde devam ettirmek durumundayız.

Dünyadan Haberler

ABD’de dağıtılan 32 milyon hızlı test kitinin kullanılmadığı ve kenarda bekletildiği ortaya çıktı. Zarar: 160 milyon $

DSÖ: Dünya çapında haftalık COVID vakaları düştü. Ancak yangın sönmedi, boyutunu küçülttük. Herhangi bir cephede onunla savaşmayı bırakırsak, kükreyerek geri gelecektir.

İngiltere’de ‘aşı pasaportu istemiyoruz’ kampanyası kapsamında 127 bin imza toplandı.

Oxfam: Gezegen üzerindeki en zengin 1,000 kişi COVID-19 nedeniyle yaşadıkları kayıpları sadece 9 ay içerisinde telafi edebilirken, dünyanın en yoksullarının ekonomik olarak toparlanması 10 yıldan fazla sürebilir.

Dünyadaki milyarderlerin toplam serveti 11 trilyon 950 milyar dolara yükseldi. Bu, tüm dünya nüfusunun aşılanmasına ve hiç kimsenin pandemi nedeniyle yoksulluğa düşmemesi için yeterli.

İngiltere Glasgow Üniversitesi: Coronavirüs, sosyal medya kullanımını artırdı. Sosyal medyayı günde üç saatten fazla kullananların 23.00’ten sonra yatma ve gece uyanma olasılıkları çok daha yüksek.

İngiltere’de yapılan bir araştırma: Son 1 haftada tespit edilen vakaların %53’ünün süpermarket geçmişli olduğu tespit edildi.

16 Şubat Bugünkü Korona Tablosu

2020 yılı baharından bu yana gönüllü olarak emek verdiğimiz ve kar amacı gütmediğimiz ”www.koronavirus.info.tr” websitemizi maliyetinin çok altına devrediyoruz. Detaylar için iletişime geçebilirsiniz. https://koronavirus.info.tr/iletisim/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu