Günlük Tablo

17 Aralık Korona Tablosu Vaka Sayısı Bugün Kaç ?

17 Aralık 2020 Perşembe Türkiye Günlük Covid-19 Tablosu açıklandı mı ? Bugünkü yeni test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayılarında son durum ne ? Yerli ve milli aşıda son durum ne ? Macron covid-19’a mı yakalandı ? Hangi ülkeler aşıya ulaşamadı ? Aşı uygulaması Türkiye’de ne zaman başlayacak ? Detaylar için aşağı kaydırabilirsiniz.

16 Aralık Dünkü Korona Tablosu

Dün Türkiye genelinde 205 bin 397 test yapıldı. 29 bin 718 yeni vakayla beraber 4 bin 893 hasta tespit edildi. 240 kişi covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. 29 bin 922 kişi iyileşip sağlığına kavuştu. Ağır hasta sayısı ise 5 bin 960 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanı Koca Sosyal Medya Hesabında Neler Paylaştı ?

Kısa Kısa Dünyadan Gelişmeler

27, 28 ve 29 Aralık tarihlerinde Avrupa Birliği genelinde toplu aşılama başlayacak.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, koronavirüse yakalandı.

Çin Sivil Havacılık İdaresi
, ülkeye gelen uçaklarda 4 veya daha fazla koronavirüs vakası çıkması durumunda, uçağın geldiği ülkeyle uluslararası uçuşları askıya alacağını bildirdi.


Johns Hopkins Üniversitesi Dünya genelinde üretilmekte olan aşıların çoğunu zengin ülkeler satın aldığı için, dünya nüfusunun dörtte biri 2022 yılına kadar aşılara ulaşamayabileceğini açıkladı.

Kısa Kısa Türkiye’den Haberler

Bilim Kurulu üyesi Prof. Özlü: Oxford aşısı da Türkiye’ye gelecek, yakın zamanda bir sözleşme imzalanmış. İlaca biraz daha uzağız. Nereden bakarsanız bakın 2-3 yıllık bir süreç gerekiyor. Aşı şu anda en ulaşılabilir silahımız. Her ülke her aşıya ulaşacak. Bu bir zaman işi. Mayıs-Haziran’dan sonra Avrupa’da da bizde de farklı seçenekte aşılar gündeme gelmiş olacak.

Sağlık Bakanı Koca: “Önümüzdeki günlerde aşının Türkiye’ye geleceğini düşünüyorum. Muhtemelen ay sonu veya yılın ilk haftası uygulama başlayabilir” dedi.

Sağlık Bakanı Koca: “Bilim insanlarımız aşıların menşeine bakmadan teknolojisini vatandaşımıza anlattığı sürece, birçok kimse Sinovac ya da inaktif dediğimiz aşıyı yapmayı daha çok tercih edecek. Yani bizim sözleşmeyi imzaladığımız aşıyı.” dedi.

17 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Bugün Türkiye’de 206 bin 102 test yapıldı. 27 bin 515 yeni vakayla beraber 4 bin 209 hasta tespit edildi. 243 vatandaş hayatını kaybetti. 30 bin 494 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı düşmeye başladı ve 5 bin 803 oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu