Günlük Tablo

17 Eylül Korona Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı Türkiye

17 Eylül 2020 Perşembe Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugün ülke genelinde toplam kaç test yapıldı, kaç kişide koronavirüs pozitif görüldü ? Covid-19 nedeniyle kaç vatandaşımız hayatını kaybetti, kaç kişi iyileşip sağlığına kavuştu ? Ağır hasta sayısı artışını sürdürdü mü ? Türkiye ve Dünya’da son dakika sıcak gelişmeler neler ? Aşı çalışmaları hangi süreçte ? Hepsi ve daha fazlası için aşağıya kaydırınız.

16 Eylül Koronavirüs Tablosu ( Dün )

16 Eylül 2020 Çarşamba Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

Dün yapılan basın toplantısının tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Dün Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Basın Açıklaması

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca dün yapılan basın toplantısında aşı çalışmalarında Türkiye ve Dünya’da gelinen duruma ilişkin bilgiler verdi.

Bakan Koca’nın satırbaşlarından birisi de Sağlık Çalışanları konusunda gösterilmesi beklenen hassasiyet idi.

17 Eylül Korona Tablosu Açıklandı mı ?

Bugünkü koronavirüs tablosu, vaka, vefat, iyileşen sayıları az önce açıklandı.

Türkiye ve Dünya’da Yaşanan Sıcak Gelişmeler

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tüm Türkiye’nin merak ettiği “Sokağa çıkma yasağı olacak mı?” sorusuna, Türkiye için sokağa çıkma yasağının söz konusu olmadığını söyledi.

Sokağa Çıkma Yasağında Türkiye

Erzurum’da koronavirüs nedeniyle tedavi gören 9 yaşındaki Esmanur Kartal, hayatını kaybetti. Esmanur’un doğuştan çeşitli rahatsızlıkları bulunuyordu.

Koronavirüs Nedeniyle Küçük Yaşta Hayatını Kaybeden Esmanur

Devlet Bahçeli’nin “derhal kapatılmalıdır” çağrısında bulunduğu Türk Tabipler Birliği’nden cevap geldi. “Türk Tabipleri Birliği ve hekimleri dün olduğu gibi bugün de ve yarın da sorumluluğun gereğini yerine getirmeye devam edeceklerdir. Sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız” dendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Twitter Paylaşımı

Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımkürede yaşanan ikinci dalga sebebiyle uyarıda bulunarak ayrıca hastaneye yatan 15-49 yaş grubunda kişilerde artış olduğunu açıkladı.

Koronavirüs, 15-49 Yaş Aralığında Tehlike Artıyor

Son zamanlarda diplomatik ilişkilerde gerilim yaşanan komşu Yunanistan’da okullara dağıtılan ücretsiz maskeler, ülkede dalga konusu oldu. Maskelerin, çocuklar bir yana yetişkinlere bile büyük gelmesi pes dedirtti.

Atina Hükümetinin Okuldaki Çocuklara Gönderdiği Ücretsiz Maske

Amerikan ilaç şirketi Pfizer, sahibi Türk olan Alman biyoteknoloji firması BioNTech ile geliştirdiği aşı adayının insanlar üzerindeki testlerinde yan etkilere rastlandı. Aşının uygulandığı kişilerin birçoğunda yorgunluk, baş ağrısı, üşüme ve kas ağrıları görüldüğü, bazılarında ateş ve sınırlı sayıdaki denekte yüksek ateş tespit edildiği kaydedildi.

Kurucu Ortağı Uğur Şahin Olan Almanya Merkezli Biyoteknoloji Şirketi Biontech

Türkiye genelinde yoğun bakım doluluk oranlarını paylaşan Bakan Koca, “En yüksek doluluk oranı yüzde 77,32 ile Bartın’da bulunuyor. Bartın’ı; Batman, Sakarya, Ordu, Samsun, Giresun ve Hatay takip ediyor” şeklinde konuştu.

Koronavirüslü Bir Hastanın Olduğu Yoğun Bakım Odası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu