Günlük Tablo

17 Şubat Korona Tablosu Bugünkü Vaka Vefat Sayısı

17 Şubat 2021 Çarşamba Türkiye Günlük Covid-19 (Koronavirüs) Tablosu açıklandı mı? Yeni tabloyla beraber gerçekleşen test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayısı kaç oldu ? Türkiye ve Dünya’dan koronavirüs pandemisine dair son dakika haberleri neler ? Detaylar için aşağı kaydırınız.

16 Şubat Dünkü Korona Tablosu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Dün Akşamdan Bu Yana Neler Paylaştı ?

Türkiye’den Haberler

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplandı. Toplantıda kısıtlamalarla ilgili yeni kararlar alınması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan (Koronavirüs kısıtlamaları): “Kabine toplantımızda yapacağımız çalışmalarla aldığımız kararları Millete Seslenişte açıklayacağız.”

Biyoteknoloji ve Viroloji Uzmanı Dr. Semih Tareen: SARS-CoV-2 ilk koronavirüs pandemisi değil, son koronavirüs pandemisi de olmayacak.

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz vatandaşlara ‘rehavet’ uyarısı yaparak: “Eğer bu tedbirleri biraz daha gevşetirsek iki haftanın içinde durum tam tersine dönebilir.”

Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz: Yüz yüze eğitim oldukça önemli. Online eğitim, yüz yüze eğitimin yerini hiçbir zaman alamaz.

Başkent Üniversitesi araştırdı: COVID-19 aşısına karşı kadınlar kararsız, erkekler ise istekli.

BioNTech CEO’su Uğur Şahin: “Bu virüsün bizimle kalacağı çok açık. Bu sadece 2021 ve 2022’nin geçici bir sorunu değil. Bu gelecek 10 yıl için bir zorluk oluşturuyor.”

İstanbul Valiliği: Bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 18 Şubat Perşembe günü, bir gün süreyle ara verilmiştir.

Trabzon Valiliği: Evlerde misafir kabul edilmesine, apartman ve sitelerde mevlit, taziye, gün ve nişan gibi organizasyonların yapılmasına müsaade edilmeyecek.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi: Kovid-19’un retinal damarlarda tıkanıklık yapabileceğini ve bunun da tedavi edilebilir yönünü dünya bilim çevreleri ile paylaştık.

Dünyadan Haberler

Kış aylarında maske kullanımı: Nemlenen veya ıslanan maskeler, koruyuculuğunu kaybediyor. Bunun yanı sıra ciltte temasa bağlı egzama ve kurdeşen oluşabiliyor.

Hindistan Teknoloji Enstitüsünde (HTE) yapılan araştırmaya göre, COVID-19’un cam ve plastik ürünlerinde, kağıt ve kumaşlara göre daha fazla canlı kaldığı tespit edildi.

Moskova’da evsiz vatandaşların koronavirüse karşı aşılanmalarına başlandı.

Koronavirüs salgını döneminde yapılan anketlerde; evde çalışanların %61’inin mutsuz olduğu ortaya çıktı. Çalışanların %66’sının psikolojisi bozuldu.

İsrail, Covid-19 aşısı olmak istemeyenleri ikna etmek için pizza, humus, hamur ve kahve içeren ücretsiz menüler hazırladı.

İngiltere’de her 10 kişiden birinde görülen ve birkaç gün içinde geçen aşı sonrası yan etkilerin aslında iyiye işaret olduğu ortaya çıktı. Uzmanlar, yan etkilerin bağışıklık sisteminin olması gerektiği gibi çalıştığını gösterdiğini söyledi.

Covid aşısı dağıtımında adaletsizlik: 130’dan fazla ülkeye tek bir doz bile Covid-19 aşısı gitmedi.

ABD’li yetkililer, Birleşik Krallık (B.1.1.7) varyantı ve Kaliforniya (B.1.429) varyantının birleşerek yeni bir melez tür ortaya çıkardığını açıkladı.

17 Şubat Bugünkü Korona Tablosu

17 ŞUBAT 2021 ÇARŞAMBA TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSUNU GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

2020 yılı baharından bu yana gönüllü olarak emek verdiğimiz ve kar amacı gütmediğimiz ”www.koronavirus.info.tr” websitemizi maliyetinin çok altına devrediyoruz. Detaylar için iletişime geçebilirsiniz. https://koronavirus.info.tr/iletisim/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu