Günlük Tablo

18 Aralık Türkiye Korona Tablosu Vaka Sayısı

18 Aralık 2020 Cuma Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ?Bugünkü test, vaka, hasta, vefat, iyileşen sayısı kaç oldu ? Aşı konusunda Bilim Kurulu Üyeleri neler söyledi ? Aşılama ne zaman ve kimlerle başlayacak ? Okullar ile ilgili son dakika gelişmeleri neler ? Detaylar için aşağı kaydırabilirsiniz.

17 Aralık Dünkü Korona Tablosu

Dün Türkiye’de 206 bin 102 test yapıldı. 27 bin 515 yeni vakayla beraber 4 bin 209 hasta tespit edildi. 243 vatandaş hayatını kaybetti. 30 bin 494 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı düşmeye başladı ve 5 bin 803 oldu.

Bakan Koca Neler Söyledi ?

Kısa Kısa Dünyadan Haberler

Yeni Zelanda’da ‘salgının getirdiği ekonomik koşullar’ nedeniyle Başbakan ve Milletvekili maaşlarına önümüzdeki üç yıl boyunca zam yapılmayacağı açıklandı.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve eşine Pfizer aşısının canlı yayında ilk doz uygulamaları yapıldı.

İspanya‘nın Ekstremadura bölgesinden Türkiye’ye grup halinde saç ekimi için gelen yaklaşık 70 kişi, evlerine döndüklerinde koronavirüse yakalandığını açıkladı.

Kısa Kısa Türkiye’den Haberler

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından :”Bu eğitim-öğretim yılında ilkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecek. İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak’a kadar devam edecek. 25 Ocak Pazartesi günü başlayacak yarı yıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir. 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.” denildi.

Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür: “Filyasyon ekipleri ve hastanelerin üstün gayretleriyle kentteki vaka sayısı 8 Aralık’tan bu yana yüzde 100 düşüş göstermiştir.” dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gündüz: “Toplumun yüzde 60-70’inin aşılanması ya da bağışıklık kazanması son derece önemli. İnsanların ‘Ben yaptırmıyorum, hasta olursam da bu benim sorunum’ dememesi gerekiyor.” dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tezer: “Eğer kişide koronavirüs geçirdikten sonra bağışıklık yanıtı oluşmuşsa, aşı olmasına gerek kalmayabilir.” dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Deniz Çalışkan: “Her ilde sağlık personeli öncelikli aşılanmaya başlanacak. Önümüzdeki hafta çarşambadan itibaren aile hekimleri de vatandaşlarımızı davet ederek aşılamaya başlayacaklar.” dedi.

18 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Bugün Türkiye genelinde 205 bin 809 test yapıldı. 26 bin 410 yeni vakayla beraber 4 bin 103 yeni hasta tespit edildi. 246 vatandaş hayatını kaybetti. 31 bin 945 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 5 bin 707’ye düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu