Günlük Tablo

18 Eylül Corona Tablosu Türkiye Hasta Sayısı Bugün

18 Eylül 2020 Cuma Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugün kaç test yapıldı, yeni vaka, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayıları ne oldu ? Türkiye ve Dünya’da son dakika yaşanan sıcak gelişmeler neler ?

17 Eylül Korona Tablosu

17 Eylül Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın 16 Eylül Koronavirüs Tablosu Değerlendirmesi
Fahrettin Koca’nın Bana Bir Şey Olmaz Demeyin Uyarısı

18 Eylül Koronavirüs Tablosu Açıklandı mı ?

18 Eylül corona tablosu az önce açıklandı. Yeni tabloya göre bugün yapılan 111.113 testten, 1.771 kişiye pozitif tanı konuldu. Bugün 62 vatandaşımız hayatını kaybederken, 1.060 vatandaş sağlığına kavuştu. Ağır hasta sayısı ise 1.402’ye ulaştı.

18 Eylül 2020 Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu
18 Eylül Koronavirüs Tablosu Ardından Bakan Koca’nın Paylaşımı

Türkiye ve Dünya’dan Son Dakika Sıcak Haberler

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye’nin Mart ayından bu yana mücadele verdiği koronavirüs salgınında yeniden bir şiddetlenme yaşandığını belirtti.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, bugün koronavirüs önlemleri kapsamında kentte mesai saatleriyle ilgili alınan yeni kararları duyuracak. Uygulamayla beraber toplu ulaşımda yoğunluğun azaltılması hedefleniyor.

Dünya Sağlık Örgütü‘nün covid-19 özel temsilcilerinden Dr. David Nabarro, dünyanın daha koronavirüs salgınının başında olduğunu söyleyerek “Salgının vereceği zararları daha yeni görmeye başladık, daha ortalarında bile değiliz” şeklinde konuştu.

Uluslararası Yardım Kuruluşu Oxfam International, potansiyel koronavirüs aşı stoğunun yarısından fazlasının, ABD, İngiltere, Avustralya, Hong Kong-Macau, Japonya, İsviçre, İsrail ve Avrupa Birliği tarafından satın alındığını duyurdu.

İstanbul Eyüpsultan’da evlerine giren hırsızlar nedeniyle koronavirüse yakalandıklarını iddia eden hemşire, “Sağlık çalışanlarına en çok ihtiyaç duyulduğu zamanda 10 gündür mesleğimi icra edemiyorum. Şu anda evime giren hırsızlar yüzünden korona olmam sebebiyle işimi yapamıyorum” dedi.

Hindistan‘da covid-19 test sonucu pozitif çıkan Hint Vekil Sukhbir Singh, çamur banyosunun virüse karşı bağışıklık kazandırdığını iddia etti.

ABD’nin Maine eyaletinde Ağustos ayında 60 kişinin katılımıyla yapılan düğün sonrası 170 kişi koronavirüse yakalandı, 7 kişi ise hayatını kaybetti.

Türkiye’de dün ilk defa sağlık çalışanlarına uygulanan koronavirüs aşısının bir sonraki etapta gönüllülere uygulanması düşünülüyor. Kriterleri sağlayan kişilerin gönüllü olmak için aşı merkezlerine başvurmasının yeterli olduğu belirtildi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, son günlerde yoğun talep gösterilen zatürre aşısının koronavirüse karşı herhangi bir koruma sağlamadığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu