Günlük Tablo

19 Aralık Korona Tablosu Vaka Sayısı Bugün Kaç Oldu?

19 Aralık 2020 Cumartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugün yapılan test sayısı kaç ? Tabloya son 24 saatte kaç yeni vaka, hasta, vefat ve iyileşen eklendi ? Hangi ülkede korona aşısı zorunlu olarak yapılacak ? Covid-19 mutasyona mı uğradı ? Okullar ne zaman açılacak ? Koronavirüs geçirip bağışıklık kazanan birisinin aşı olması gerekir mi ? Detaylarıyla öğrenmek için aşağı kaydırınız.

18 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Dün Türkiye genelinde 205 bin 809 test yapıldı. 26 bin 410 yeni vakayla beraber 4 bin 103 yeni hasta tespit edildi. 246 vatandaş hayatını kaybetti. 31 bin 945 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 5 bin 707’ye düştü.

Bakan Koca Dün Akşamdan Bu Yana Neler Paylaştı ?

Kısa Kısa Dünyadan Haberler

Covid-19 aşısını ilk olan kişi Margaret Keenan’a (90) uygulanan aşının şişesi ve şırıngası, Londra’da bulunan Bilim ve Sanayi Müzesi’ne konuldu.

Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera‘ya kamusal alanda maskesiz gezdiği için 3 bin 500 $ para cezası verildi.

Dünya Sağlık Örgütü: “Tam olarak ne zaman olacağını söyleyemeyiz ama mutlaka bir zafer günümüz olacak. Ondan sonra tüm dünya, birlikte büyük bir parti yapacağız.”

Brezilya Yüksek Mahkemesi, Covid-19 aşısının zorunlu tutulabileceğine karar verdi.

Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, yeni koronavirüs mutasyonunu tartışmak için yetkililerle olağanüstü toplantı düzenledi. Yeni önlemlerin gelmesi bekleniyor.

Kısa Kısa Türkiye’den Haberler

Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan: “Yılbaşından sonra değerlendirilip ara tatilden sonra okulları peyderpey açmanın doğru bir yaklaşım olacağı kanısındayım.” dedi.

Prof. Dr. Simay Karaduman: “O koruyucu elbiseleri giydiğimiz halde bu hastalığa yakalanıyorsak insanların da buna çok dikkat etmesi gerekiyor. Bu hastalıktan insanların gerçekten korkması gerekiyor.” dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer: “Eğer kişide Covid-19 geçirdikten sonra bağışıklık yanıtı oluşmuşsa, aşı olmasına gerek kalmayabilir. Bu durumda kişinin aşı yaptırmasına gerek olmaz” dedi.

Salgın sebebiyle online olarak gerçekleştirilen AÖF sınavlarında Telegram ve Zoom aracılığıyla kopya çekilmesi üzerine 892 öğrencinin sınavı iptal edildi.

19 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Bugün Türkiye’de 173 bin 132 test yapıldı. 22 bin 195 yeni vakayla beraber 4 bin 2 hasta tespit edildi. 241 vatandaş hayatını kaybetti. 25 bin 516 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 5 bin 501’e düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu