Günlük Tablo

19 Eylül Korona Tablosu Vaka Sayısı Açıklandı mı ?

19 Eylül 2020 Cumartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugün kaç test yapıldı ? Yeni vaka sayısında bugün artış var mı ? Kaç vatandaşımız bugün virüs nedeniyle hayatını kaybetti, kaç kişi sağlığına kavuştu ? Ağır hasta sayısında yukarı yönlü seyir sürüyor mu ? Sokağa çıkma yasağı ile ilgili bir takım gelişmeler mi var ? Türkiye’de ve Dünya’da son 24 saatte neler yaşandı ? Hepsi ve fazlası haberimizin detaylarında.

18 Eylül Korona Tablosunda Durum Nasıldı ?

18 Eylül 2020 Cuma Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu
18 Eylül Koronavirüs Tablosu Ardından Bakan Koca’nın Paylaşımı

19 Eylül Korona Tablosu Vaka Sayısı Açıklandı mı ?

Bugünkü koronavirüs tablosu az önce açıklandı. Yeni verilere göre bugün yapılan 97.416 testten 1.538 kişiye koronavirüs tanıdı konuldu. 68 vatandaşımız hayatını kaybederken, 1.312 kişi sağlığına kavuştu. Ağır hasta sayısı 1.432’ye ulaştı.

19 Eylül 2020 Cumartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu
19 Eylül Koronavirüs Tablosu Sonrasında Bakan Koca Neler Söyledi ?

Türkiye ve Dünya’dan Gelen Son Dakika Sıcak Haberler Neler ?

İstanbul Valiliği 23 Eylül Çarşamba gününden itibaren Valilik, Kaymakamlıklar, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro II. Bölge Müdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlükleri ve İlçe Tapu Müdürlükleri’ne randevu talepleri öncesi ve bu kurumlara girişlerde Hayat Eve Sığar (HES) kodu kullanımını zorunlu hale getirdi.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, ”çocukların virüs bulaştırmadığı ve bu nedenle okulların açılması gerektiği ” yönündeki açıklama yapan Dünya Sağlık Örgütü’nün hükümetleri yanılttığını söyledi. Ceyhan ayrıca, ” Aramızda 250 bin koronalı ya da bulaştırma potansiyeli olan insan dolaşıyor ” dedi.

Çin’de yapılan bir araştırmaya göre, günlük olarak gözlük takan insanların koronavirüse yakalanma oranının, genel nüfusa göre 5 kat daha düşük olduğu ortaya konuldu.

Rusya’da covid-19 hastalarının tedavisinde kullanılan 3 ilacın eczanelerde satışına izin çıktı. Gelecek hafta eczanelerde olacak ilaçlardan Areplivir’in 1.200 TL’den satışa sunulacağı öğrenildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya koronavirüse bağlı ihlalleri önlemek için bulunduğu önerisinde, “Pozitif ve karantinadaki hastaların belediyemizle paylaşılması durumunda EGO Genel Müdürlüğümüz veri tabanı aracılığıyla toplu ulaşımı kullanmalarının önüne geçebiliriz” dedi.

Fransa’da son 24 saatte rekor kırılarak tam 13 bin 215 kişide koronavirüs tespit edildi. Bu rakam salgının başından bu yana görülen günlük en yüksek vaka sayısı oldu. Cumhurbaşkanı Macron Covid-19 ile mücadele kapsamında amaçlarının test sayılarını artırmak ve Kovid-19’a yakalananları izole etmek olduğunu belirterek, mücadele etmekten başka yapılacak birşey yok dedi.

Koronavirüsün etkisiyle birlikte fiyatı ciddi oranda artan altına vatandaş gümüşü çare buldu. Evlenmek isteyen çiftler artık düğün takıları olarak gümüşe yöneliyor. Gümüşçüler de kolyeleri altın sarısına boyayarak satış yapıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu