Günlük Tablo

2 Ağustos Korona Tablosu Vaka Sayıları Son Dakika

Okulların açılmasına 1 aydan az bir süre kala koronavirüs tablosunda günlük vaka sayıları yeniden artışa geçti. Kurban Bayramı koronavirüsle mücadelede Türkiye adına iyi bir sınav olmadı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca durumun bu şekilde sürmesi halinde bölgesel anlamda yeni kısıtlamalar gelebileceğinin sinyallerini verdi. Tatil yapmak isteyenlerin uğrak noktaları olan Ege ve Akdeniz şehirlerinde ise oteller doldu taştı.

Dünya’nın birçok ülkesinden 2. dalga haberleri gelmeye devam ediyor. Aşı çalışmaları halen sürüyor, koronavirüse karşı henüz tam koruma sağlayan kesin bir tedavi bulunamadı. Uzmanlar sonbahar ve kışın gelmesiyle vaka sayılarının daha da artacağını bildiriyor.

  • Bugünkü Test Sayısı 40.247
  • Bugünkü Vaka Sayısı 987
  • Bugünkü Vefat Sayısı 18
  • Bugünkü İyileşen Sayısı 978
  • Hastalarda Zatürre Oranı %8.5
  • Ağır Hasta Sayısı 582

Dünkü vaka sayılarına ulaşmak için tıklayın.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 2 Ağustos Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’yla ilgili sosyal medya hesabında şu cümlelere yer verdi:

2 Ağustos 2020 Pazar Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

” Son 3 günde yeni hasta sayılarımızın arttığı illerde zatürre oranı aynı kaldı. Ülke genelinde ağır hasta sayımız kontrol altında görünüyor. KURBAN BAYRAMI VE TATİLDE TEDBİR EKSİKLİĞİ ise önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak sonuçları açısından kaygı verici. ”

Kaynak
TwitterSağlık Bakanlığı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu