Günlük Tablo

2 Eylül Koronavirüs Tablosu Vaka Sayısı Son Durum

2 Eylül 2020 Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Vaka ve vefat sayısı kaç ? Kaç kişi iyileşip sağlığına kavuştu ? Koronavirüsle ilgili yeni gelişmeler neler ? Dünya’da son 24 Saatte neler yaşandı ? Hepsini aşağıda öğrenebilirsiniz.

Son 24 Saatte Türkiye ve Dünya’da Yaşananlar

Kiel Üniversitesinden Alman uzmanlara göre, farklı kan gruplarının koronavirüse yakalanan kişilerde hastalığı atlatma sürecini etkilediği kanıtlandı. A kan grubuna sahip kişiler virüsün etkilerini daha şiddetli, kan grubu 0 olanlar ise daha hafif şekilde yaşıyor.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan; “Henüz virüsün davranışını değiştirecek mutasyon olmadı. Böyle bir şey gerçekleşmezse sonbaharı ve kışı da yine salgınla uğraşarak geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 17:00’da toplanıyor. Toplantıda yeni kararlar alınması ve vaka sayılarının yukarı yönlü gidişine karşı yeni kısıtlamalar ve yasaklar getirilmesi bekleniyor.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, “Hasta sayısı gittikçe artıyor. Durum böyle giderse hastaları tedavi edecek sağlık çalışanı bulamayacağız” Artan vaka sayılarıyla ilgili durumun endişe verici olduğunu belirten Kara, Önümüzdeki dönemde kısıtlamaların geri gelebileceğiniaçıkladı.

Konya Valiliği, koronavirüs tedbirleri kapsamında düğün ve toplu organizasyonların yasaklandığını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı 65 yaş üzeri kişiler, böbrek yetmezliği, kalp damar sistemi rahatsızlığı, şeker, astım, kronik akciğer hastalığı olanlar, 6 ay ile 18 yaş arası aspirin kullananlar ile hamilelerin mutlak suretle grip aşısı yaptırmasının önemine dikkat çekti.

Şanlıurfa Siverek’e bağlı Burçalık Köyü’nde görev yapan cami imamının bazı uygulamalara karşı çıkması nedeniyle ‘ceza olarak’ ”koronavirüs dolayısıyla hayatını kaybedenlerin cenazesini yıkamakla görevlendirildiği ” iddiası üzerine ivedilikle soruşturma başlatıldı.

1 Eylül Korona Tablosunda Durum Nasıldı ?

2 Eylül Korona Tablosu Açıklandı mı ?

Bugüne ait koronavirüs tablosu 20:15 civarında az önce açıklandı. Bakan Koca bilim kurulu toplantısının hemen ardından basın toplantısı yapıyor ve soruları cevaplıyor.

2 Eylül 2020 Çarşamba Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu
  • Bugünkü Test Sayısı 107.927
  • Bugünkü Vaka Sayısı 1.596
  • Bugünkü Vefat Sayısı 45
  • Bugünkü İyileşen Sayısı 947
  • Hastalarda Zatürre Oranı % 7.6
  • Ağır Hasta Sayısı 1.017

Yoluyla
Sağlık BakanlığıTwitter

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu