Günlük Tablo

20 Şubat Koronavirüs Tablosu Yeni Vaka Vefat Sayısı

20 Şubat 2021 Cumartesi bugünkü Koronavirüs Tablosu açıklandı mı? Son güncel tabloya göre test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayısı kaç oldu ? Türkiye ve Dünya’dan koronavirüs gündeminde son dakika haberleri neler ? Detaylar için aşağı kaydırınız.

19 Şubat Dünkü Korona Tablosu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Neler Paylaştı ?

Türkiye’den Haberler

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: “Şu anda mutant virüslere aşılar etkili ama aşıların etkisinde bir zayıflama var. O açıdan dikkatli olmak gerekiyor. Daha zayıf etkili ama hala etkili”

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu: “Süreç olarak şu anda iyi bir pozisyondayız. İstanbul 1 Mart’tan itibaren olacak kısıtlamaların azalmasına hazır. Bu konuda da özellikle öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına kavuşmasını, esnafımızın iş yerini açmasını bekliyoruz. Bu konuda her türlü hazırlığımızı da yapmış durumdayız.”

Şırnak’ta corona virüs döneminde sigara bırakma polikliniğine başvurularda artış görüldü.

Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Savaşçı: Mart ayında çok dikkat etmemiz gerekiyor. Hem kısıtlamalarda bir gevşeme hem de özellikle mutasyonun da etkisiyle vaka sayılarında yükseliş yakalayabiliriz.

Gaziantep’in Nizip ilçesi – Samandöken Mahallesi’nde hırsızlık yapan bir kişi, 2 kişiye mutasyonlu virüs bulaştırdı. Mahalle karantinaya alındı.

KKTC’de sokağa çıkma yasağı 26 Şubat’a uzatıldı.

Türkiye’de aşılama: #COVID19 • Toplam yapılan aşı sayısı: 6.511.237 • 1. doz: 5.494.192 • 2. doz: 1.017.045 • 100 kişi başına oran: %7.8 • İkinci doz oranı: %1.2 • Dünya sıralaması: 6 • Günlük aşılama : 500 bin doz • %70 aşılama tahmini: 2 Kasım 2021

Dünyadan Haberler

The One Campaign/Rapor: Zengin ülkeler, ihtiyacı olan sayıdan 1 milyar doz daha fazla aşı bulunduruyor. Fazla doz aşıların paylaşılmaması durumunda salgın sona ermeyecek.

Araştırma: Neandertal genine sahip insanların, corona virüs sebebiyle yoğun bakıma yatırılma oranı, diğer insanlara göre %22 daha düşük.

Merkel: “Salgın, dünya aşılanana kadar sona ermeyecek. Almanya ve diğer zengin ülkelerin, gelişmekte olan ülkelere kendi aşı stoklarından vermeleri gerekebilir.”

Japonya Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü, mevcut aşıların etkinliğini azaltabilecek yeni bir varyant tespit edildiğini bildirdi.

Macron, AB ve ABD’ye teklif yaptı: Elimizdeki dozların %5’ini gelişmekte olan ülkelere gönderelim.

20 Şubat Bugünkü Korona Tablosu

2020 yılı baharından bu yana gönüllü olarak emek verdiğimiz ve kar amacı gütmediğimiz ”www.koronavirus.info.tr” websitemizi maliyetinin çok altına devrediyoruz. Detaylar için iletişime geçebilirsiniz. https://koronavirus.info.tr/iletisim/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu