Günlük Tablo

21 Aralık Korona Tablosu Vaka Sayısı Türkiye Bugün

21 Aralık 2020 Pazartesi Bugünkü Koronavirüs Tablosu Açıklandı mı ? Yeni test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayılarında son durum ne oldu ? İngiltere’de koronavirüs mutasyon haberleri üzerine dünyada ne gibi önlemler alındı ? Mutasyon hangi ülkeye sıçradı ? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeğeni vefat mı etti ? İngiltere’den Türkiye’ye gelen uçağın yolcularına ne gibi işlem yapıldı ? Hepsi detaylarıyla haberimizde.

20 Aralık Dünkü Korona Tablosu

Dün Türkiye’de yapılan 158 bin 892 test sonucunda, 20 bin 316 yeni vakayla beraber 3 bin 546 hasta tespit edildi. 246 vatandaş covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. 21 bin 218 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 5 bin 347’ye düşmüştü.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Neler Paylaştı ?

Kısa Kısa Dünyadan Son Dakika Önemli Gelişmeler

Ukrayna Türkiye’den gelen yolculara 14 gün karantina zorunluluğu getirdi.

Birçok ülke tarafından seyahat kısıtlaması getirilmesinin ardından, İngiltere’nin başkenti Londra Heathrow Havalimanı’ndaki binlerce yolcu terminalde mahsur kaldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeğeni Ahmet Erdoğan COVID-19 nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.


Yeni koronavirüs mutasyonu İtalya’da da ortaya çıktı. (İtalya Sağlık Bakanlığı)

Kısa Kısa Türkiye’den Son Dakika Haberler

Gece saatlerinde İngiltere’den İstanbul’a iniş yapan 125 kişiye PCR testi yapıldı. Adres ve iletişim bilgileri alınan yolcular, evlerinde karantinada kalacak.

İçişleri Bakanlığı:” Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan toplam 38 bin 874 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır.”

İstanbul Tuzla’da ”teşkilatın numarasını isteyen” maske takmayıp polise mukavemette bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınıp serbest bırakılan Cihan A., bekçilere “Adamın tepesini attırmayın, sizi buraya gömerim” demesi üzerine gözaltına alındı.

SHGM: Ülkemiz ile İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika arasındaki uçuşlar ikinci bir değerlendirmeye kadar durdurulmuştur. Bu arada ilgili vatandaşların karşılıklı tahliyeleri kontrollü olarak yapılabilecektir. Saygıyla duyurulur.

21 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Bugün Türkiye’de 196 bin 110 test yapıldı. 19 bin 103 yeni vakayla beraber 3 bin 412 yeni hasta tespit edildi. 254 vatandaş hayatını kaybetti. 34 bin 319 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 5 bin 192’ye düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu