Günlük Tablo

21 Eylül Koronavirüs Tablosu Vaka Sayısı Kaç Oldu ?

21 Eylül 2020 Pazartesi Bugünkü Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Ne zaman açıklanacak ? Bugün kaç test yapıldı ? Yeni vaka, vefat, iyileşen sayıları ne oldu ? Koronavirüs gündeminde sıcak gelişmeler neler ? Hepsi ve daha fazlası için aşağı kaydırın.

20 Eylül Korona Tablosu ( Dün )

20 Eylül 2020 Pazar Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

21 Eylül Korona Tablosu

21 Eylül bugünkü koronavirüs tablosu vaka sayıları az önce Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Bugün 112.942 test yapıldı, 1.743 kişide koronavirüs tespit edildi. 68 vatandaşımız hayatını kaybetti, 1202 kişi sağlığına kavuştu. Ağır hasta sayısı ise 1.491’e ulaştı.

21 Eylül 2020 Pazartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

Gündemde Sıcak Gelişmeler Neler ?

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Demircan koronavirüse yakalandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak durumundayız” diyerek sinyalini verdiği kısıtlamalar bu akşamüstü kabine toplantısında ele alınacak. AVM, pazar yeri gibi toplu alanlarda yeni önlemlerin masaya yatırılması bekleniyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde bugün başlıyor.

Koronavirüs nedeniyle 75 yıllık tarihinde bir ilk gerçekleşerek sanal ortamda toplanacak olan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da söz alacak. Erdoğan’ın gündeminde koronavirüs salgını ve bölgedeki gelişmeler bulunuyor.

ABD’de Televizyonun Oscarları olarak nitelendirilen 2020 Emmy Ödülleri’nin kazananları duyuruldu. Tören ise, covid-19 salgın tedbirleri dolayısıyla video konferans üzerinden yapıldı.

Çin, Rusya’dan ithal edilen kalamarlarda koronavirüse rastlandığını açıkladı. Yetkililer, 24-31 Ağustos tarihleri arasında Jilin eyaletine ithal edilen kalamar paketlerini satın alanların ya da tüketenlerin acilen test yaptırmasını istedi.

Tıp uzmanları, koronavirüs vaka sayılarının artışa geçtiği sonbahar-kış döneminde 65 yaş üzeri veya kronik hastalığı olan kişilerin mutlaka zatürre ve grip aşışı yaptırmasını tavsiye ediyor. Yapılan araştırmalara göre zatürre ölümleri tüm ölüm sebepleri arasında 4’üncü sırada yer alıyor.

Ciğerlere iyi geldiği için koronavirüs döneminde vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği çörek otunun fiyatı 3 kat zamlandı.

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe’den Lazio’ya transfer olan Vedat Muriqi’nin covid-19 testinin pozitif çıktığı konuşuluyor. İtalyan bir gazeteci, golcü futbolcunun koronavirüse yakalandığını ve Lazio’dan konuya dair bir yalanlama gelmediğini iddia etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu