Günlük Tablo

21 Ocak Türkiye Bugünkü Korona Virüs Tablosu

21 Ocak 2021 Perşembe Türkiye’nin Bugünkü Korona Tablosu yayınlandı mı? Yeni açıklanan test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayıları kaç oldu? Şu ana dek Türkiye’de kaç kişi aşılandı ? Aşıda sıra kimlerde ? Yeni aşılar ne zaman geliyor ? Aşı güney afrika varyantı karşısında etkisiz mi ? Türkiye ve Dünyadan en önemli haberler için aşağıya kaydırınız.

20 Ocak Dünkü Korona Tablosu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan Yeni Haberler

Türkiye’den Haberler

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan 28 yaşındaki doktor İlker Tosun, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Prof. Dr. Oğuztürk: Alkol ve sigara, koronavirüs aşısında negatif etki oluşturuyor.

Prof Dr Güner Sönmez: “Bu ay sonuna kadar 30 milyon aşı elimizde olacaktı. Henüz 3 milyon dozu getirebildik. Bugün yapılacak aşılama 30-40 gün sonraki ölüm sayılarını azaltacak. Kayıp her gün fazladan can kaybı demek. Ya COVAX’a katılalım veya aşının başka tedarik yolunu bulalım”

Türkiye’ye iki hafta içinde Çin’den yeni bir parti gelecek. Üç parçada ve kısa süre içinde 10 milyon aşı gelmiş olacak. Kısa süre içinde Alman aşısı da devreye girecek.

Dünya’dan Haberler

Macaristan, Sputnik V aşısını kullanımına izin veren ilk AB ülkesi oldu.

Hindistan’ın en büyük aşı şirketinin üretim tesisinde yangın çıktı.

Rusya Gamaleya Araştırma Merkezi: Sputnik V ile aşılananlarda virüse karşı bağışıklık 9 aydır sürüyor.

ABD Başkanı Biden, DSÖ’ye yeniden katılmaya yönelik başkanlık kararnamesini imzaladı.

Bilim insanlarına göre; Güney Afrika varyantı, antikorlardan önemli ölçüde kaçabilir ve aşı etkinliğini azaltabilir. Bu nedenle güncellenmiş aşılar gerekir.

21 Ocak Bugünkü Korona Tablosu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu