Günlük Tablo

24 Aralık Koronavirüs Tablosu Vaka Sayısı Bugün

24 Aralık 2020 Perşembe Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugünkü test, vaka, hasta, ölüm, iyileşen ve ağır hasta sayısı kaç ? Yeni koronavirüs varyant/mutasyonu hangi ülkelere daha sıçradı ? Çin Aşısı Türkiye’ye geldi mi ? Bugün toplanan Bilim Kurulu Toplantısında ne kararlar alındı ? Çin aşısı faz 3 çalışma sonuçları hazır olmasına rağmen neden açıklanmıyor? Detayları öğrenmek için aşağı kaydırabilirsiniz.

23 Aralık Dünkü Korona Tablosu

Dün 202 bin 209 yeni test yapıldı. 19 bin 650 yeni vakayla beraber 3 bin 192 hasta daha tespit edildi. 259 kişi hayatını kaybetti. 34 bin 492 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 4 bin 901’e düştü.

Türkiye’de Son 24 Saatte Yaşanan Önemli Gelişmeler

Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17:00’da toplanıyor. Toplantının ardından saat 19:00’da Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca basın açıklaması yapacak.

İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek: “Özellikle son 2 aydır hastalık daha agresif seyrediyor, Akciğerler bir türlü normale dönmüyor. Ölüm oranları da ona paralel yükseliyor. Virüsün RNA dizilimini çok daha fazla merak ediyorum.”

Habertürk, Çin’den sipariş edilen Sinovac COVID-19 aşısının Türkiye’ye geldiğini haber verdi. Sağlık Bakanlığı ise yalanladı. (Gelişme oldukça aktaracağız.)

Dünyadan Son Dakika Gelişmeleri

Hollanda, Danimarka, Malezya, Brezilya ve Hong Kong İngiltere’de ortaya çıkan yeni koronavirüs mutasyonunun kendi ülkelerinde de görüldüğünü rapor etti.

İsrail Hükümeti, ülke çapında 27 Aralık Pazar gününden itibaren 2 hafta tam karantina uygulama kararı aldı.

Bill Gates: “Pfizer-BioNTech ve Moderna Aşılarının Güvenli olduğu ve koronavirüsü önlemede oldukça etkili olduğu görüldü.”

Brezilya Sağlık Bakanı, Sinovac şirketinin geliştirdiği CoronaVac aşısının faz 3 sonuçlarının Çin tarafının 15 gün ek süre istemesi nedeniyle bugün açıklanmayacağını duyurdu. Çin tarafının ek süre istemesinin nedeni, diğer ülkelerden gelecek deneme verilerinin birleştirilmek istenmesi.”

24 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Bugün ülkemizde 195 bin 675 yeni test yapıldı. 18 bin 102 vakayla beraber 3 bin 218 yeni hasta tespit edildi. 254 vatandaş hayatını kaybetti. 33 bin 985 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 4 bin 805’e düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu