Günlük Tablo

24 Temmuz Covid Tablosu Bugünkü Vaka ve İyileşen Sayıları

Bilindiği üzere 1 Haziran’da Türkiye’de hayat yeni normale adapte olmaya başlamıştı. Haftalarca yüksek seyreden vaka sayıları nihayet Temmuz ortasından itibaren 1.000 altına düşmeye başlamıştı. Resmi kurumlarca açıklanan verilere istinaden bugün 937 yeni vaka tespit edildi, 17 kişi vefat etti, iyileşen sayısı ise 1009 oldu.

  • Bugünkü Test Sayısı 42.986
  • Bugünkü Vaka Sayısı 937
  • Bugünkü Vefat Sayısı 17
  • Bugünkü İyileşen Sayısı 1009
  • Toplam Yoğun Bakım Hasta Sayısı 1.248
  • Toplam Entübe Hasta Sayısı 379

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her akşam olduğu gibi bugünün tablosunu da sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı ve düşüncelerini paylaştı.

Toplam test sayımız 4,5 Milyona yaklaştı. İyileşen hasta sayımızla yeni vaka sayımız arasındaki fark, DÜNE KIYASLA AZALDI. Yoğun bakım ve entübe hasta sayımız; erken tanı, yaş, kronik hastalık ve benzeri durumlara bağlı olarak düşüş ve yükseliş gösteriyor.

VAKALARIN %46’sının tespit edildiği İstanbul’da bakanlığımızca yapılan tarama çalışmasında, rastgele test edilen her 1.000 kişiden 2,9’unda test sonucu pozitif çıkmıştır. Bu oran, Türkiye genelinden %13,8 yüksektir. Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin.

SALGIN BOYUNCA toplam vaka sayısı 223.315’tir. Vakaların %46’sı İstanbul’da tespit edilmiştir. COVID-19 kaynaklı vefatlarınsa %50,2’si yine İstanbul’da olmuştur. Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin.

Kaynak : Sağlık Bakanlığı, Twitter

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu