Günlük Tablo

25 Aralık Korona Tablosu ve Son Dakika Aşı Haberleri

25 Aralık 2020 Cuma Günlük Covid-19 Tablosu açıklandı mı ? Bugünkü yeni test, vaka, hasta, ölüm, iyileşen ve ağır hasta sayısı kaç ? Aşı olmamak aşı olmaktan daha mı güvenli ? Yılbaşında vatandaşlar kutlama yapabilecek mi ? Çin aşısının etkinliği yüzde kaç olarak açıklandı ? Ortaokul ve liselerde sınavlar ne zamana ertelendi ? İlk parti aşı Türkiye’ye ne zaman geliyor ? Detaylar için kaydırınız.

24 Aralık Dünkü Korona Tablosu

Dün Türkiye’de 195 bin 675 yeni test yapıldı. 18 bin 102 vakayla beraber 3 bin 218 yeni hasta tespit edildi. 254 vatandaş hayatını kaybetti. 33 bin 985 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 4 bin 805’e düşmüştü.

Dün Bilim Kurulu Toplantısının Ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Basın Açıklaması

Bakan Koca Twitter’da Neler Paylaştı ?

Türkiye Gündeminden Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Aşı geldiğinde biz de tüm arkadaşlarımızla birlikte aşı olacağız. İlk etapta Çin ve Almanya var. Bu iki ülkeden gelecek aşılarla süreci işleteceğiz. Çin’den aşı için anlaşmamız 50 milyon doz, ilk etapta 4,5 milyon gelecek”

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: “Aşı olmamak güvenli değil. Aşıyla ilgili riskler çok düşük, göze alınabilecek risklerdir ama şu anda hastalığa yakalanma ve ölme riski çok daha büyük.”aşılarla süreci işleteceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu tür partiler (yılbaşı) otellerde, villalarda olsun. Güvenlik güçlerimiz her türlü tedbiri alacak. Bunlara müsaade etmemiz mümkün değil.”

Ortaokullar ve Liselerde karne notu için sınavlar yarıyıl tatili (sömestr) sonrasına ertelendi.

Türk Hava Yolları’ndan İngiltere ve Danimarka’dan tahliye seferleri ile gelecek yolculara uyarı: “Yolcular Türkiye’ye varışta havalimanında PCR testine tabii tutulacak ve 7 gün boyunca ikamet adreslerinde zorunlu izolasyona alınacak.”

Türkiye’de 752 gönüllüde uygulanan Çin CoronaVac aşısının etkililik oranı %91,25 olarak hesaplandığı açıklandı.

Dünyada Son 24 Saatte Yaşanan Gelişmeler

Japonya’da yeni mutasyonu taşıyan 2 vaka tespit edildi. Vakalar Başkent Tokyo’dan. 2 vakanın da yakın zaman içerisinde İngiltere seyahat geçmişi mevcut.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova: “Maalesef aşı savaşı başladı. Bu her şeyin savaşı, Kovid konusu siyasileştirildi artık.”

ABD Başkanı Donald Trump: “1 milyondan fazla Amerikalıya rekor denilebilecek bir sürede Çin Virüsü aşılaması yapıldı.”

25 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Bugün 201 bin 104 yeni test yapıldı. 17 bin 543 vakayla beraber 3 bin 199 yeni hasta tespit edildi. 256 vatandaş hayatını kaybetti. 35 bin 511 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 4 bin 702’ye düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu