Günlük Tablo

25 Ocak Koronavirüs Tablosu Bugünkü Vaka Vefat İyileşen

25 Ocak 2021 Pazartesi Türkiye’nin Günlük Koronavirüs (Covid-19) Tablosu açıklandı mı? Bugün gerçekleşen test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayıları kaç oldu ? Aşılarla ilgili son gelişmeler neler ?

24 Ocak Dünkü Korona Tablosu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Neler Paylaştı ?

Türkiye’den En Sıcak Haberler

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: “Aşı vurulur vurulmaz insanlar güvende olamazlar. Aşı olduktan ancak 1.5 ay sonra koruyucu özelliği kazanıyor. Gevşememek lazım.”

Mustafa Kemal Üniversitesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Yetim, birçok hastalıkta etkili olan ozon tedavisinin koronavirüste de işe yaradığını açıkladı.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Akkoyunlu: “Uyku yetersizliği, koronavirüsün çok daha ağır geçmesine ve ölümcül seyretmesine neden oluyor.”

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu: “Restoran ve kafelerin açılmasına zamanından önce izin verilecek olursa vaka sayıları ve ölüm oranlarında yeniden sayısal patlamalar yaşanabilir.”

Pandemide kapatılan iş yerlerinin vergi ödemeleri ertelendi.

Dünya’dan En Önemli Gelişmeler

Moderna, geliştirmiş olduğu (mRNA) koronavirüs aşısının Güney Afrika ve İngiltere’de görülen mutasyonlara karşı etkili olduğunu açıkladı.

Oxfam Raporu: “Dünyadaki en zengin 10 kişinin 9 aylık servet artışıyla tüm dünyanın aşılanması mümkün”

Fransa Pastör Ensitüsü, koronavirüs aşı geliştirme çalışmalarının durdurulduğunu açıkladı: (AFP)

Çin, koronavirüs pandemisinin, Fort Detrick askeri laboratuvarında başladığını iddia etti. Tesis, 1943’ten 1969’a kadar ABD biyolojik silah programının merkeziydi.

Venezuela: Covid-19’u %100 yok eden Carvativir’i piyasaya sunmaya başladık.

Fransa Bilim Kurulu, Güney Afrika/Brezilya mutasyonlarının, aşı etkisini %40’a kadar azaltabileceğini açıkladı. (BFMTV)

25 Ocak Bugünkü Korona Tablosu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu