Günlük Tablo

26 Aralık Korona Tablosu

26 Aralık 2020 Cumartesi Türkiye’nin Günlük Koronavirüsü Tablosu açıklandı mı ? Bugünkü verilere göre vaka, hasta, ölüm, iyileşen ve ağır hasta sayısı kaç ? Türkiye’ye yurtdışında geleceklere PCR Test zorunluluğu mu getirildi ? Biontech Ceo’su Prof. Dr. Uğur Şahin aşıyla ilgili neler söyledi ? Etkinliği olduğu söylenen Kokteyl antikora neden ruhsat verilmedi ? Detaylar için aşağı kaydırınız.

25 Aralık Dünkü Korona Tablosu

Dün 201 bin 104 yeni test yapıldı. 17 bin 543 vakayla beraber 3 bin 199 yeni hasta tespit edildi. 256 vatandaş hayatını kaybetti. 35 bin 511 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 4 bin 702’ye düştü.

Bakan Koca Neler Paylaştı ?

Türkiye’den Haberler

Türkiye’ye 30.12.2020 tarihinden itibaren Kara ve Deniz yoluyla gelecek tüm yolculara son 72 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi ibraz etme zorunluluğu getirildi.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı: “Bizim yaptığımız kokteyl antikor var, Bakanlık buna ruhsat vermedi ama ben 5 gün önce Covid-19 oldum, diğer ilaçların etkinliğine inanmıyorum ve reddettim. Kokteyl antikor ile akciğerlerim 72 saatte tertemiz oldu, 5.günde evime döndüm.”

Dünyadan Haberler

Biontech CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin: “Aşının yan etkisi olarak nadir olarak alerji olabilir. Alerji ilk 30 dakikada olabiliyor. O yüzden aşı yapıldıktan sonra 30 dakika gözetim altında bulunmanız gerekiyor. En mühim yan etkisi bu olabilir. 50.000 kişide bir olabilir. Gelecek yıl için Pfizer şirketiyle beraber 1 milyardan fazla doz üretmek istiyoruz. 80’den fazla ülkeye bu dozları dağıtmamız gerekiyor. Elimizde olduktan sonra Türkiye istediğinde vermek isteriz. TÜBİTAK ile görüşmelerimiz var. Türkiye’de de BioNTech şirketinin bir yerini açmak istiyoruz. Çin aşısı veya BioNTech aşısı veya başka devletin aşısı diye hiç sakınca görülmesin. Türkiye anavatanımız. Türkiye’deki insanlara yardım edebilecek olmak bizim için büyük mutluluk. ”

Japonya, yeni koronavirüs mutasyonu sebebiyle tüm sınırlarını kapattı.

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin tamamına BioNTech ve Pfizer tarafından geliştirilen Kovid-19 aşılarının teslimatı yapıldı. AB üyeleri aşılamalara yarın başlıyor.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman canlı yayında koronavirüs aşısı oldu

26 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Bugünkü tabloya göre 178 bin 872 test yapıldı. 15 bin 119 yeni vakayla beraber 3 bin 2 hasta tespit edildi. 253 kaybımız var. 23 bin 231 kişi iyileşti. Ağır hasta mevcudu ise 4 bin 501.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu