Günlük Tablo

26 Eylül Korona Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı Kaç ?

26 Eylül 2020 Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugün toplam kaç covid-19 testi yapıldı, kaç kişiye corona pozitif tanısı kondu ? Kovid-19 sebebiyle kaç kişi vefat etti, kaç kişi tamamen iyileşerek sağlığına kavuştu ? Ağır hasta sayısı arttı mı ? Dünden bu yana Türkiye ve Dünya’da pandemiyle ilgili yaşanan son dakika gelişmeler neler ? Detaylar için lütfen aşağı kaydırın.

25 Eylül Dünkü Korona Tablosu ve Vaka Sayısı

25 Eylül 2020 Cuma Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Dün Akşam Yeni Tablonun Yayınlanması Ardından Yaptığı Paylaşım
Bakan Koca Ayrıca Tüm Eczacıların Dünya Eczacılar Günü’nü Kutladı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ‘nın Dün Akşam Samsun’da Yaptığı Basın Toplantısından Çok Önemli Sözler !

26 Eylül Corona Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı Kaç ?

Vaka sayılarını içeren turkuaz tablo tüm vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bugünkü tablo az önce açıklandı. Bu arada Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın dün yaptığı açıklamaları yukarıdan izleyebilir veya aşağıdan günün önemli gelişmelerini okuyabilirsiniz.

26 Eylül 2020 Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

Koronavirüs Gündeminde Son 24 Saatten Sıcak Haberler

İçişleri Bakanlığı, 26 Eylül 2020 tarihi itibarıyla yurt ve pansiyonlarda toplamda 2 bin 157 kişinin misafir edildiğini açıkladı. Bunun sayıya dahil olan 689 vatandaş ise izolasyon kurallarını ihlal ettiği için zorunlu karantina altında bulunuyor.

İçişleri Bakanlığı Logo

ABD merkezli ilaç şirketi Johnson&Johnson (J&J), ürettiği koronavirüs aşısının, klinik deneylerde virüse karşı güçlü bağışıklık oluşturduğunu duyurdu. ”Ad26.COV2.S” adı verilen aşının tek dozunun iki doza eşit etki yarattığı ve bu nedenle dağıtımının da daha kolay sağlanabileceği ifade edildi. Şirket 100 milyon dozluk aşı üretimi ve teslimi için 5 Ağustos’ta ABD hükümetiyle 1 milyar dolarlık anlaşma imzalamıştı.

ABD’li Johnson&Johnson (J&J) ‘ın Ürettiği Koronavirüs Aşısı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2. sınıfların yüzyüze eğitime alınmasıyla ilgili çalışmaların başladığını söyledi. Diğer sınıfların okula dönebilmesi ise yapılacak 3 haftalık değerlendirme sonrasında netleşecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durum Programı Başkanı Mike Ryan, Covid-19’a karşı başarılı bir aşının kullanılmaya başlanacağı güne dek koronavirüse bağlı ölümlerin dünya çapında 2 milyona ulaşabileceğini ifade etti. Ryan, salgına karşı hep beraber ve uyumlu hareket edilmemesi durumunda bu sayının daha da fazla olmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti. Ryan, “Bunu yapmazsak bahsettiğiniz sayı sadece hayal edilebilir değil, ne yazık ki çok muhtemel” şeklinde konuştu. Şu anda tüm dünyada covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 1 milyonu bulmak üzere.

Fransa Paris’ten Bir Görüntü

Finlandiya Helsinki-Vantaa Havalimanı’nda hassas koku eğitimli köpeklerle yolculara yönelik koronavirüs (Covid-19) taramasına başlandı. Uzmanlar, köpeklerin verdiği sonuçların PCR testlerinden daha güvenilir olduğunu söylüyor.

Finlandiya Helsinki-Vantaa Havalimanı’nda Koronavirüs Tespiti Yapan Özel Eğitimli Köpekler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu