Günlük Tablo

26 Ocak Korona Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı Kaç?

26 Ocak 2021 Salı Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı? Bugünkü test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayısı kaç ? Yeni gelen 6.5 milyon doz aşı vatandaşlara ne zaman uygulanacak ? 2 maske takmak koronavirüse karşı daha mı koruyucu ? Nüfusunun neredeyse yarısını aşılayan ülke hangisi oldu ? Hangi aşıların teslimatı geciktiği için ödemeler askıya alındı ? İlginizi çekecek tüm haberler için aşağı kaydırınız.

25 Ocak Dünkü Korona Tablosu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Neler Paylaştı ?

Türkiye’den En Sıcak Gelişmeler

Kadir Has Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği araştırmaya göre, salgın döneminde açıklamalarına en çok güvenilen isim yüzde 43.8 ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: “Şu andan tedbirleri aksatmamak lazım, gevşememek lazım. Rakamlar şu anda iyi. 30 bin civarında günlük vaka varken şimdi 6 binlere kadar indik.”

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine kayak merkezlerindeki otellerde uygulanacak koronavirüs tedbirleriyle ilgili genelge gönderdi.

Türkiye’de ikinci partide getirilen 6,5 milyon doz CoronaVac aşısı, TİTCK tarafından yapılacak analiz sonrasında kullanılabilecek.

Dünyada Son 24 Saatte Yaşananlar

Avrupa Birliği’den aşı teslimatını geciktiren AstraZeneca’ya tepki: “AstraZeneca tarafından nerede kaç doz aşının üretildiğini ve bunların kime teslim edildiğini tam olarak bilmek istiyoruz.”

İsveç, aşı teslimatlarındaki gecikmeler nedeniyle Pfizer’e yapılan ödemeleri askıya aldı.

Almanya, yeni koronavirüs mutasyonu nedeniyle uluslararası hava trafiğini sıfıra indirmeyi düşünüyor.

Koronavirüs salgınında Rusya, İngiltere ve Fransa’nın ardından İspanya’da da hastanelerdeki doluluk oranı en yüksek seviyeye çıktı.

-BM: “Aşıya eşit erişim sağlanmazsa Covid-19 mutasyona uğrayarak daha ölümcül olabilir.” -DSÖ: “Aşıya erişim şu anda yetersiz. Covid-19, endemik bir hastalık haline gelebilir.”

İsrail’de Pfizer aşısının ikinci dozu yapılan kişilerden sadece %0,015’i koronavirüse yakalandı. Virüs tespit edilenlerden hiçbirinin ateşi 38,5 derecenin üzerine çıkmadı veya hastaneye kaldırılmadı. İsrail, nüfusunun %45’ini koronavirüse karşı aşıladı.

Hollanda Başbakan Mark Rutte: “Özgürlüğümüzü yeniden kazanmak için virüse karşı savaşıyoruz. Bu önlemleri eğlence için almıyoruz.”

Hollanda’nın Amsterdam kentinde kısıtlamaları protesto eden bir grup, yaya köprüsünü havaya uçurdu.

Dr. Fauci: “Koronavirüsün yayılmasını durdurmak için iki maske takmak muhtemelen daha etkili olur.”

Çin, koronavirüsü tespit etmek için robot kullanmaya başladı. Robotun mafsallı koluyla, boğaza çubuk sokularak örnek alınıyor.

26 OCAK BUGÜNKÜ KORONA TABLOSU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu