Günlük Tablo

27 Aralık Covid-19 Tablosu Bugünkü Vaka Vefat Sayısı

27 Aralık 2020 Pazar Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugünkü tabloya göre yeni vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayısı kaç oldu? Yılbaşında vatandaşlar toplu şekilde parti yapabilecek mi ? Fenerbahçe’de kaç kişide koronavirüs test sonucu pozitif çıktı ? Avrupa Birliği ülkelerinde aşılama başladı mı ? Türkiye’de yeni mutasyona rastlandı mı ? Hepsi detaylarıyla haberimizde.

26 Aralık Dünkü Korona Tablosu

Dünkü tabloya göre 178 bin 872 test yapıldı. 15 bin 119 yeni vakayla beraber 3 bin 2 hasta tespit edildi. 253 kaybımız var. 23 bin 231 kişi iyileşti. Ağır hasta mevcudu ise 4 bin 501.

Bakan Koca Son 24 Saatte Sosyal Medya’da Neler Paylaştı ?

Türkiye’den Haberler

İçişleri Bakanlığı: “Koronavirüs ile mücadeleye ilişkin sosyal medyaya yansıyabilecek her türlü aykırılık, siber suçlarla mücadele ve istihbarat birimlerince takip edilecek. Konaklama tesisleri ve kiralık villa benzeri yerler dahil olmak üzere hiçbir mekanda yılbaşı partisi yapılmasına izin verilmeyecektir. Yılbaşı partilerinin yapılmaması tercih değil zorunluluktur. ”

Emniyet Genel Müdürlüğü, Antalya’da kalacak yeri olmadığı için sokakta yaşayan Ali Çiftçi isimli vatandaştan sokağa çıkma yasağına uymadığı için kesilen 3150 TL ceza nedeniyle özür diledi ve sahip çıktı.

Fenerbahçe, üç futbolcunun koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı: “Futbol takımımız, teknik heyet ve personelimize rutin olarak yapılan Covid-19 testlerinde 3 oyuncumuzun test sonucu pozitif çıkmıştır. Oyuncularımızın izolasyon süreçleri başlamıştır.”

Dünyadan Haberler

Avrupa Birliği ülkelerinde, bugünden itibaren kademelendirilmiş şekilde toplu koronavirüs aşılamaları başladı.

DSÖ Başkanı Tedros Adhonam Ghebreyesus:”Tarih bize bunun son salgın olmadığını ve salgınların hayatın bir gerçeği olduğunu söylüyor.”


Japonya, COVID-19 mutasyonuna karşı, ülkede oturumu bulunmayan tüm ülke ve bölgelerden gelecek yolculara, ocak sonuna kadar kapılarını kapatacak. Pazartesiden itibaren yeni vize verilmesi durdurulacak.

Dünya Sağlık Örgütü Sözcülerinden Dr. Tarık Jasarevic: ”Aşıların koronavirüse karşı koruduğunu gösteren kanıtımız bulunmuyor.”

27 Aralık Bugünkü Korona Tablosu

Bugün Türkiye’de 172 bin 113 test yapıldı. 14 bin 205 yeni vaka ve 2 bin 806 yeni hasta tespit edildi. 254 vatandaş hayatını kaybetti. 21 bin 196 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı 4 bin 309’a düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu