Günlük Tablo

27 Eylül Korona Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı Kaç Oldu ?

27 Eylül 2020 Pazar Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugün Türkiye genelinde covid-19 nedeniyle kaç kişi vefat etti ? Korona testi yapılanların arasından kaç kişide koronavirüs tespit edildi ? İyileşen sayısı kaç oldu ? Ağır hasta sayısında son durum nedir ? Son 24 saatte Türkiye ve Dünya’da son dakika gelişmeleri neler oldu ? Hepsi ve daha fazlası için lütfen aşağı kaydırınız.

26 Eylül Dünkü Korona Tablosu

26 Eylül 2020 Cumartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu
Bakan Koca dün neler söylemişti ?

Bakan Koca Bugün Neler söyledi ?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, birçok ilden gelen görüntülerde sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet konusundaki tepkisini dile getirerek şiddete karşı birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Ayrıca Bakan Koca koronavirüsle mücadelede sağlık sistemi anlamında daha etkin olduğumuzu belirterek, vatandaşların maske ve mesafe kuralına uymasınının önemine dikkat çekti.

27 Eylül Korona Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı

Bugünkü corona tablosu ve vaka sayıları tüm vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Az önce Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlandı.

SON 24 SAATTE YAŞANAN SICAK GELİŞMELER

Sağlık Bakanlığı, ev karantinasındaki hastaların durumun ciddiyetini önemsemeyerek kaçıp dışarıya çıkmalarının önüne geçmek amacıyla yeni bir uygulama başlatıyor. Buna göre Bakanlık elektronik kelepçe mantığıyla çalışan bileklikleri hastalara takacak ve evlerinden dışarı adım attıklarında anında merkeze uyarı gidecek.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı filyasyon ekipleri Ankara’da, karantina altındaki eve gidince kontrol amaçlı gittiklerinde karşılaştıkları manzarayla şok oldu. Kapının önünde yaklaşık 25-30 çift ayakkabı ile karşılaşan ekipler, evde bulunan 20’ye yakın kişiyi kendilerini karantinaya almaları konusunda uyardı.

Rusya’da ikinci koronavirüs aşısını geliştiren enstitünün başındaki Rinat Maksyutov, bağışıklık sisteminin belirli özelliklere sahip olması ve hastalığın ağır geçirilmesine bağlı olarak ömür boyu bağışıklık kazanmanın mümkün olabileceğini açıkladı.

Eski Gümüşhane Belediye Başkanı ve 25. Dönem Gümüşhane Milletvekili, İBB’ye bağlı iştiraklerden İSTAÇ’ın şu andaki Genel Müdürü Mustafa Canlı, koronavirüs nedeniyle hayata gözlerini yumdu.

Çin’de koronavirüs aşı adayı için gönüllü olan ilk grubun 6 aylık gözlem süresi sona erdi. Aşı yapılan gönüllülerde ciddi bir yan etkiye rastlanmadığı belirtilirken, ikinci doz aşı yapılacağı bildirildi.

20 Yaş Altı Erkek Milli Voleybol Takımı, 2 oyuncunun koronavirüs testinin pozitif çıkmasından dolayı 26 Eylül-4 Ekim Çekya’nın Brno kentinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’ndan çekilmek zorunda kaldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu