Günlük Tablo

28 Ağustos Korona Tablosu Vaka Sayısı Son Dakika

28 Ağustos 2020 Cuma bugünkü Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı mı ? Vaka sayıları arttı mı ? Test sayımız kaça ulaştı ? Yeni kısıtlamalar yolda mı ? Türkiye ve Dünya’da son 24 saatte neler yaşandı ? Tüm güncel haberleri sizlerle paylaşıyoruz.

Kısa Kısa Dikkat Çekici Gelişmeler

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Ghebreyesus yeni tip koronavirüsün neden olduğu endişe ve korkunun, dünyada milyonlarca insanın akıl sağlığını olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı koronavirüs-beyin-hasarı-1024x588.jpg

Yapılan araştırmalara göre koronavirüs sadece solunum yollarını değil, beyin ve sinir sistemlerini de ciddi şekilde etkiliyor.Virüsü geçirip atlatan kişilerde kısa süreli hafıza kaybı, baş dönmesi, uykusuzluk, tökezleme, konuşma bozukluğu ve nöbet geçirme gibi rahatsızlıklara rastlandı.

Fenerbahçe, İstanbulspor ile oynadığı hazırlık maçı öncesinde yaptırdığı covid-19 test sonuçlarını TFF ile paylaşmaması sonucu, 24 bin TL idari para cezasına çarptırıldı.

ABD’li bilim adamları, obez kişilerin koronavirüsten kaynaklı ölme olasılığının yüzde 48 daha yüksek olduğunu ve bağışıklık sistemlerinin daha zayıf olması sebebiyle uygulanacak herhangi bir koronavirüs aşısının obez kişiler üzerinde işe yaramayabileceğini duyurdu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dünyada geliştirilen ilk koronavirüs aşısı olan ” Sputnik V ” ardından ”Preparat” adı verilen ikinci aşının Eylül ayında hazır olacağını söyledi.

28 Ağustos Bugünkü Korona Tablosu

Bugünkü koronavirüs tablosu az önce Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı.

28 Ağustos Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

27 Ağustos ( Dün ) Korona Tablosu

27 Ağustos Koronavirüs Tablosu

Kaynak
TwitterSağlık Bakanlığı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu