Günlük Tablo

28 Eylül Korona Virüs Tablosu Bugünkü Vaka Sayısı

28 Eylül 2020 Pazartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugün yapılan testler arasından kaç kişiye covid-19 pozitif tanısı konuldu ? Kaç vatandaşımız vefat etti, kaç kişi iyileşti ? Ağır hasta sayısında son durum ne oldu ? Türkiye ve Dünya’dan en sıcak gelişmeler neler ? Koronavirüs aşısında son durum nedir ? Hepsi ve fazlası için aşağı kaydırınız.

27 Eylül Dünkü Korona Tablosu

Dün yapılan 101.119 testten, covid-19 testi pozitif çıkanlar arasından 1.467 kişi hastanede tedavi altına alındı. 68 vatandaşımız hayatını kaybetti, 1.116 vatandaşımız ise sağlığına kavuştu. Ağır hasta sayısı ise 1.583 oldu.

27 Eylül Koronavirüs Tablosu
Bakan Koca 27 Eylül Akşamı Ne Söyledi ?

28 Eylül Bugünkü Korona Tablosu Vaka Sayısı

28 Eylül Bugünkü Koronavirüs Tablosu az önce Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Bugün yapılan 115 bin 523 test arasından koronavirüs tespit edilen 1.412 kişi hastanede tedavi altına alındı. 65 vatandaşımız vefat etti. 1422 kişi iyileşti. Ağır hasta sayısı ise 1.596 oldu.

28 Eylül Koronavirüs Tablosu

Gündemdeki Son Dakika Önemli Haberler

Covid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı dünya genelinde 1 milyonu aştı. Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya diz çöktüren yeni tip koronavirüs 27 Eylül itibarıyla 33 milyon 117 bini aşkın kişiyi enfekte etti. Salgın sırasında yaklaşık 24 milyon 505 bin kişi Covid-19 hastalığını atlattı ve sağlığına kavuştu. Dünya genelinde halen 7 milyon 672 451 aktif vaka; 65 bini aşkın vakada ise hayati tehlike bulunuyor.

Tüm Dünya’da Covid-19 Nedeniyel Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 1 Milyonu Aştı

ABD’de ‘Shark Allies’ isimli sivil toplum örgütü koronavirüs aşısı çalışmalarında 500 binden fazla köpek balığının katledilebileceğini açıkladı. İddialara göre köpek balıklarının karaciğerinden yapılan “Squalene” adlı doğal yağ, yardımcı etken madde olarak covid-19 aşılarında kullanılıyor.

Köpek Balıklarının Karaciğer Yağı, Covid-19 Aşısında Yardımcı Etken Madde Olarak Kullanılıyor

İngiltere’de yayınlanan yeni düzenlemeyle beraber koronavirüs testi pozitif çıkan ve ev karantinasında bulunması gereken kişiler izolasyon kurallarını art arda çiğnemeleri durumunda 10.000 Sterlin (yaklaşık 97.616 TL) para cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Karantina’yı İhlal Eden İngilizler 100.000 TL’yi Bulan Ceza İle Karşı Karşıya Kalacak

Tüm Dünya’da aşı yarışı son hızıyla devam ediyor. Çin , Almanya, ABD, İngiltere, Rusya ve Belçika’nın aralarında olduğu 9 aşı adayı, 3. faza ulaştı. Bundan sonraki aşama ise aşının onay alması ve daha sonra üretilmesi olacak.

Aşı Çalışmalarında Son Durum

Dünya Sağlık Örgütü’nün ”En çok aşama kaydeden 23 aşı adayı” listesi ise şu şekilde açıklandı. Listede Türkiye bulunmuyor.

Tüm Dünya’da En Çok Aşama Kaydeden 23 Aşı Adayı DSÖ Tarafından Açıklandı

Türkiye’de birçok üniversitenin listede bulunduğu aşı çalışmalarından ise henüz Faz 1’e geçen olmadı. Çalışmalar halen Ön Klinik Araştırma sürecinde.

Türkiye Aşı Çalışmalarında Son Durum

Peki Faz 1-2-3 ne anlama geliyor ? Bu aşamalarda kaç kişi üzerinde test yapılıyor ?

Faz 1-2-3 Ne Anlama Geliyor ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu