Günlük Tablo

28 Haziran Covid-19 Tablosu Açıklandı ! Vaka Sayıları Halen Yüksek Seyretmeye Devam Ediyor !

28 Haziran 2020 Pazar koronavirüs tablosu açıklandı. Her akşam saat yaklaşık 20.00 civarı açıklanan tablonun bugün açıklanması 21:30’u buldu.

Yeni gelen veriler maalesef ki içimizi rahatlatmaya yetmiyor. Devletimiz ne kadar yeni tedbirler alsa da, rakamlar istenen seviyede hızlıca düşmüyor, bu yüzden görev tüm vatandaşlarımıza düşüyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi TMM yani , temizlik, maske ve mesafe kuralına dikkat ederek bu beladan kurtulmak aslında mümkün. Önemli olan rehavete kapılmadan, kararlı bir şekilde herkesin bilinçli davranması ve kuralları uygulaması.

  • Bugünkü Test Sayısı 48.309
  • Bugünkü Vaka Sayısı 1.356
  • Bugünkü Vefat Sayısı 15
  • Bugünkü İyileşen Sayısı 1.413 olarak kayıtlara geçti.

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni açıklanan tabloyla beraber mesajını da verdi. Her tabloda kısa bir özet geçen Bakan Koca bazı bilgi ve uyarılara dikkat çekiyor.

Yeni tanı konan kişi sayısında düne kıyasla 16, bir önceki güne kıyasla 40 azalma var. Bugün iyileşen toplam vaka sayımız, dünkünden 571 kişi düşük. Vaka sayılarını azaltmada yeterince hızlı, mücadelede tam tedbirli değiliz. Yaz, rehavete neden olmamalı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu