Günlük Tablo

28 Ocak Bugünkü Korona Tablosu Türkiye

28 Ocak 2021 Perşembe Türkiye Günlük Korona Virüs Tablosu açıklandı mı? Bugünkü test, vaka, hasta, vefat, iyileşen ve ağır hasta sayısı kaç oldu ? Hangi şehirlerde koronavirüs mutasyonuna rastlandı ? Aşı uygulamasında sıra hangi yaş grubuna geldi ? Kısıtlamalar ne zaman kalkacak ? Okullar ne zaman açılıyor ? Detaylar içim aşağı kaydırınız.

27 Ocak Dünkü Korona Tablosu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Neler Paylaştı ?

Türkiye’den Haberler

TFF Başkanı Nihat Özdemir: “Aşılanma yüksek sayılara çıkarsa biz de %30-35 seyircili kapasiteyle çıkarız stadyumlarda.”

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: “Ben bir hekimim, okulların açılmasıyla ilgili riskleri söyleyeceğim. Ama bunlar okullar açılmasın, geç açılsın anlamına gelmez. Ben tehlikeyi dile getirmek zorundayım, Ben bu riskleri, olasılıkları konuşurum ama karar verici değilim.”

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: “BioRxiv’de yayımlanan bir makaleye göre mRNA aşıları mutasyonlara karşı hala etkili. Ancak antikor yanıtı biraz azalıyor. İnaktif aşı ile ilgili henüz veri yok.”

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer: “Özellikle gece saatlerinde ve hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Mutasyonlu koronavirüse rastlanan iller: Düzce, Balıkesir, Diyarbakır, Kilis, Muş, Tokat, Tunceli.

Dünyadan Haberler

Dünya Sağlık Örgütü: “Koronavirüs aşılarının %75’i sadece 10 zengin ülkeye dağıtıldı, salgının sona ermesi aşıların eşit dağıtılmasına bağlı.”

Avusturya’da 25 Ocak 2021 tarihinde yayımlanan kararnameye göre halka açık kapalı alanlarda ve toplu taşıma araçlarında FFP2 maske takma zorunluluğu getirildi. 2-4 € fiyatla satılan FFP2 maskeler, bu karar üzerine 0,59 €’ya çekilerek marketlerde satışa sunuldu.

BioNTech ve Pfizer: “Kovid-19’a karşı aşımız mutasyona uğramış virüse karşı etkili.”

Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran: “Sokağa çıkma yasakları, virüsün yayılmasını engellemek için yeterli olmuyor.”

28 Ocak Bugünkü Korona Tablosu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu