Günlük Tablo

29 Ağustos Koronavirüs Tablosu Vaka Sayısı Açıklandı

29 Ağustos 2020 Cumartesi Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Vaka sayıları artmaya devam mı etti ? Bugün koronavirüs nedeniyle kaç kişi hayatını kaybetti ? Türkiye’de ve Dünya’da ne gibi gelişmeler yaşandı ? Hangi kısıtlamalar getirildi ? Detayları haberimizde.

Son 24 Saatte Neler Yaşandı ?

Marmaris’ten Bir Görüntü

Akdeniz’in güzel beldelerinden Marmaris’te 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar artık günün 10:00 – 20:00 saatlerinde sosyal mesafeyi korumak kaydıyla ve maske takarak dışarı çıkabilecek.

İstanbul’da Düğünlerde Oyun ve Danslara Kısıtlama Geldi

İstanbul Valiliği, pazartesi günü itibariyle tüm kapalı mekanlarda sünnet, nişan ve kına gecesi gibi etkinliklerin yasaklandığını, ayrıca düğünlerde de oyun ve dansa izin verilmeyeceğini duyurdu.

Prof. Dr. Necmettin Ünal

Prof. Dr. Necmettin Ünal genel duruma bakıldığında hastanelerin aslında boş olması gerekiyordu. Ancak “Olay korkunç boyutta, hastaneler tıklım tıklım” ifadelerini kullandı.

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ve Kız Kardeşi Kim Yo-jong

Son günlerde yaşadığı rahatsızlıklar sebebiyle tüm devlet yetkilerini kız kardeşine devrettiği iddia edilen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un‘un, koronavirüs salgınına karşı önlem olarak sınır muhafızlarına Çin tarafından 1 kilometreden fazla yaklaşanın vurulması emrini verdiği konuşuluyor.

İngiliz Bilim İnsanları Koronavirüs Araştırması

İngiliz bilim adamları, bundan 100 yıl öncesine dayanan 2 metrelik sosyal mesafe tedbrinin günümüz için yeterli olmadığını belirterek, yoğunluğu fazla bölgelerde mesafe kuralı yerine farklı tedbirlere yönelinmesini tavsiye etti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca İl Değerlendirme Toplantısında

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, vaka sayılarının yüksek seyri nedeniyle toplamda 6 İl Valisi ve İl Sağlık Müdürleriyle yaptığı toplantılardan sonuç olarak, “Mevcut durum, vaka artışlarının sebeplerini ele aldık. Filyasyon ve tedavilere süratle başlanması talimatını verdik” dedi.

29 Ağustos Korona Tablosu Açıklandı mı ?

Bugünkü korona tablosu az önce Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Yeni verilere göre ;

29 Ağustos Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu ve Bakan Koca’nın Açıklamaları
  • Bugünkü Test Sayısı 101.414
  • Bugünkü Vaka Sayısı 1.549
  • Bugünkü Vefat Sayısı 39
  • Bugünkü İyileşen Sayısı 1.003
  • Hastalarda Zatürre Oranı % 7.4
  • Ağır Hasta Sayısı 917

28 Ağustos Korona Tablosu ( DÜN )

Kaynak
TwitterSağlık Bakanlığı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu