Günlük Tablo

29 Eylül Korona Tablosu Vaka Sayısı Son Dakika

29 Eylül 2020 Salı Türkiye’nin Bugünkü Günlük Koronavirüs Tablosu açıklandı mı ? Bugün Türkiye genelinde kaç test yapıldı ve bu testler sonucunda kaç kişide covid-19 pozitif çıktı ? Kaç vatandaşımız koronavirüsü sebebiyle hayatını kaybetti, kaç kişi iyileşti ? Ağır hasta sayısı kaç oldu ? Türkiye ve Dünya’da son 24 saatte yaşanan önemli gelişmeler ve haberler neler ? Hepsi ve daha fazlası için aşağı kaydırabilirsiniz.

28 Eylül Dünkü Korona Virüs Tablosunda Durum Nasıldı ?

Dün açıklanan covid tablosunda önceki günlere nazaran daha iyi bir görüntü hakimdi. Uzun bir süreden sonra iyileşen hasta sayısı yeni hasta sayısını geçti. Ayrıca önceki günlere göre yeni tespit edilen hasta sayısında azalış mevcut.

28 Eylül Koronavirüs Tablosu

29 Eylül Korona Tablosu Açıklandı mı ?

Bugünkü corona tablosu tüm vatandaşlar tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. 29 Eylül Covid-19 Tablosu az önce açıklandı. Bugün 114.940 test yapıldı, pozitif çıkan 1.427 kişi hastanede tedavi altına alındı. 68 vatandaşımız hayatını kaybetti, 1.452 vatandaş ise iyileşti. Ağır hasta sayısı ise 1.583 olarak açıklandı.

29 Eylül Koronavirüs Tablosu

Türkiye ve Dünya’dan Önemli Koronavirüs Haberleri

Tuz dökme hareketi (Saltbae) ve insanların sempatisini kazanan şovlarıyla ünlenen Nusret Gökçe’nin 10 gün önce ABD’nin Boston eyaletinde açmış olduğu restoranın kapısına kilit vuruldu. Gerekçe olarak ise salgına karşı alınan önlemlerin yetersizliği, yangın çıkışlarının şartnamelere uygun olmaması, buzdolabı ve bulaşık makineler konusunda düzenlemelerinin eksikliği gösterildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, uzaktan eğitimden geri kalan çocuklar için hareket geçti ve köylere internet ulaştırmak amacıyla TÜRKSAT ile görüşmelere başladı. Sağlanacak internet hizmetini belediyenin karşılayacağı uygulamada kırsal bölgelere internet hizmeti ulaştırılması hedefleniyor.

Çin’in İç Moğolistan Özerk Bölgesi’nde ‘bubonik veba’ salgını yeniden ortaya çıktı. Dağ sıçanı yiyen 25 yaşındaki bir kişide bubonik veba tespit edildi. Bubonik veba bulaştığı kişiyi 24 saat içinde öldürebiliyor. 21 bölgeden 17’sinin risk altında.

Romanya’da bu hafta sonu yapılan yerel seçimlerde koronavirüs nedeniyle 15 Eylül’de hayatını kaybeden aday Ion Aliman, Deveselu köyünde oyların yüzde 64’ünü alarak belediye başkanlığına seçildi. Seçimler yeniden yapılacak.

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, “Bugün bir müjdem var” diyerek koronavirüs için tanesi maksimum 5 dolardan 120 milyon hızlı test kitini düşük ve orta gelirli ülkelere ulaştıracaklarını açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu