Günlük Tablo

3 Eylül 2020 Bugünkü Korona Tablosu Vaka Sayıları Açıklandı mı ?

3 Eylül 2020 Perşembe Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu ne zaman açıklanıyor ? Türkiye ve Dünya’da koronavirüsle ilgili ne gelişmeler yaşandı ? Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında yaptığı basın toplantısında neler söyledi ? Açıklanan yeni kısıtlamalar neler ve hangi illerimizi kapsıyor ? Hepsini yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Son 24 Saatte Neler Yaşandı ?

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine genelge gönderdi. Yeni genelgeye göre, 81 ilde 4 Eylül 2020 Cuma günü itibariyle nişan, sünnet ve kına gecesi gibi etkinlikler kısıtlandı.

Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım‘ın Ankara Şehir Hastanesi’nde yaptırdıkları koronavirüs test sonuçları pozitif çıktı. Tedavi sürecini evde geçirecek olan Yıldırım çiftini hastaneden Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca uğurladı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bugün Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü Binası temel atma töreninde konuşurken “Allah rızası için dışarı çıkmayın. Başka ne söyleyebilirim.” şeklinde hassasiyet çağrısında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı basın açıklamasında Ankara, Kayseri, İzmir, Şanlıurfa, Erzurum ve Konya’nın salgın konusunda “sorunlu” iller arasında yer aldığını söyledi. En fazla artış olan illerin başında gelen Ankara’nın ise vaka sayısı konusunda İstanbul’u 2’ye katladığını belirtti.

Bakan Koca şu anda Türkiye’de koronavirüs tablosunda 1. dalganın 2. pikini yaşadığımızı söyledi. Konuşmasında sesi titreyerek, ” Ne yazık ki 52 sağlık çalışanımızı yitirdiklerimiz arasında ebediyete yolcu ettik. Tümüne Allah’tan rahmet diliyorum. ” ifadelerini kullandı.

ABD’nin Florida eyaletinde covid-19 nedeniyle ailesinden tam 7 kişiyi kaybeden 23 yaşındaki bir genç, Oxford- AstraZeneca ortak aşı deneyleri için gönüllü oldu.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Covid 19 testi pozitif çıkan adayların ayrı salonlarda sınavlara gireceğini belirterek, sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacağını açıkladı.

Holywood‘un en çok sevilen ve en başarılı yıldızlarından Dwayne Johnson, ve ailesi koronavirüse yakalandı. Yayınladığı video ile kötü haberi duyuran oyuncu “Yaşadığım en zorlayıcı şeydi” dedi.

2 Eylül Korona Tablosunda Durum Nasıldı ?

3 Eylül (Bugünkü) Korona Tablosu

Bugüne ait tablo az önce Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı.

  • Bugünkü Test Sayısı 110.225
  • Bugünkü Vaka Sayısı 1.642
  • Bugünkü Vefat Sayısı 49
  • Bugünkü İyileşen Sayısı 1.211
  • Hastalarda Zatürre Oranı % 7.6
  • Ağır Hasta Sayısı 1.041

Kaynak
TwitterSağlık Bakanlığı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu